Nowy numer 44/2020 Archiwum

Brawurowe kazanie biskupa przebojem

Brawurowe kazanie biskupa miasta Noto na Sycylii Antonio Staglianò wygłoszone w Wielki Czwartek stało się przebojem włoskich mediów. Hierarcha chcąc dotrzeć do młodych uczestników mszy zaśpiewał piosenki dwojga artystów, gwiazd telewizji.

Nagranie wyjątkowej homilii, nagrodzonej przez wiernych gromką owacją, publikują gazety na swych stronach internetowych.

Biskup Stagliano' zanucił najpierw fragment piosenki młodej piosenkarki Noemi, która zdobyła ogromną popularność we Włoszech dzięki swemu udziałowi w programie "X Factor". Ordynariusz z Noto przypomniał uczestnikom mszy słowa utworu mówiącego o rozterkach młodości, dojrzewania i pustce życia.

Następnie zaśpiewał przebój zwycięzcy jednej z edycji "X Factor" oraz festiwalu w San Remo w 2013 roku, idola Włochów Marco Mengoniego. W jego tekście mowa jest o błędach powierzchownej oceny ludzi i maskach, jakie zakładają, by pokazywać się jako niepokonani i kolekcjonerzy trofeów. Biskup kilkakrotnie sugestywnie powtórzył refren piosenki "Essere umani" ze słowami o odwadze wiary w człowieka i potrzebie autentyczności.

Mons. Staglianò canta Noemi e Mengoni
frankpad976

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama