Nowy numer 41/2019 Archiwum

O Komunii na rękę

Na rękę? Na klęcząco? O. Leon Knabit odnosi się do sposobu przyjmowania Ciała Pańskiego.

Od lat nie milkną w polskim Kościele spory o to, jak powinno się przyjmować Komunię świętą. W większych miastach (poza nimi dużo rzadziej) nie brakuje entuzjastów przyjmowania Ciała Pańskiego na rękę. Skąd ten pomysł?

Ojca Leona słów kilka... Czy Komunia Święta na rękę?
Opactwo Benedyktynów w Tyńcu

« 1 »

Zobacz także

 • lekarz
  13.02.2015 00:21
  Rok temu w sezonie grypowym załapałam paskudną grypę po Komunii przyjętej do ust- niestety palce księdza mają kontakt ze śliną wielu ludzi, już nie wspomnę o opryszczce, którą można dostać tą drogą. Jestem zatem za opcją "do ręki"
 • vanitas
  13.02.2015 17:34
  Zacząłem słuchać z ciekawością ale wielkie rozczarowanie. Równie dobrze tematem dyskusji mogło być "czy chodzić do kościoła czy nie", a argumentem, że "są ludzie chodzący do kościoła, ale nie przestrzegający nauki Kościoła" etc. W końcu "ważne jest ot co w środku".
  Szkoda czasu...
  doceń 5
 • Bastek00
  03.12.2015 13:50
  Szczęść Boże , a co zrobić jak w Parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w woj śląskim Jak za zgodą Biskupa i księdza Proboszcza , nasz były wikary , namawiał na każdym razem prawie każdego wiernego ,do przyjmowania , Komunii Świętej na rękę ? co wtedy by ksiądz powiedział na takie zachowanie księdza wikariusza tej Parafii i ten zwyczaj trwa aż do dziś
  Sam przyznaję ze tez przyjmuję Komunię Świętą na rękę czy to od księdza , czy tez łapiducha - inaczej na nich inne osoby mówią szafaże - ale dla mnie oni zostaną Łapiduchami bo dla czego zonate osoby mogą rozdawać Komunię świętą powinio to moim zdaniem zlikwidować ,
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL