Kto chce wiecznego sukcesu, musi być gotów na doczesną porażkę.
Tego dnia, gdy Sejm przyjął genderową konwencję Rady Europy o rzekomym zapobieganiu przemocy wobec kobiet, w kościołach czytano fragment Ewangelii o okolicznościach uśmiercenia Jana Chrzciciela. Otóż Jan zginął, bo mówił Herodowi: „Nie wolno ci mieć żony twego brata”. Promotorzy „tolerancji” powiedzieliby, że stosował przemoc emocjonalną. Miał nie zaglądać Herodowi pod kołdrę. Co to za wypominanie komuś sposobu życia? A co ci to przeszkadza, że ktoś ma cudzą żonę, skoro ona sama tego chciała? Albo co ci, człowieku, do tego, że jakiś mężczyzna każe się nazywać kobietą? Co cię to obchodzi, jeśli ktoś niebawem zażyczy sobie poślubić orangutana, skoro orangutan nie wyraża sprzeciwu? Oni nie naruszają twojej wolności, ty nie naruszaj ich wolności. Masz być empatyczny, dbać o miłą atmosferę, nikogo nie urażać – oto kodeks moralny nowej ery.
Dostępna jest część treści. Chcesz więcej?
Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
Dziennikarz działu „Kościół”
Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.
Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka