Nowy numer 43/2020 Archiwum

Facebook wprowadzi przycisk "Nie lubię"?

To dobre rozwiązanie, szczególnie w przypadku złych wiadomości, których lajkowanie jest dwuznaczne.

O pomyśle na wprowadzenie nowego przycisku poinformował na konferencji prasowej twórca i właściciel Facebooka Mark Zuckerberg.

Zuckerberg zastrzegł, że nowy przycisk nie miałby być w żadnym wypadku narzędziem służącym do wyrażania wrogich uczuć wobec innych użytkowników platformy - podaje serwis "Wirtualnemedia.pl".

Jednocześnie Zuckerberg zaznaczył, że wprowadzenia nowego rozwiązania nie należy się spodziewać w najbliższej przyszłości. A szkoda, bo w niektórych sytuacjach rozwiązał by dylemat związany z kliknięciem popularnego "lajka".

Funkcjonujący dziś przycisk "Lubię to" ma podwójne znaczenie: z jednej strony wyraża aprobatę czytelnika dla konkretnej treści, z drugiej jednak podkreśla samą ważność informacji. Dylemat pojawia się jednak, gdy informacja dotyczy jakiegoś nieszczęścia, np. czyjejś śmierci lub wypadku. Z jednej strony "lajkowanie" takiej informacji ma podkreślić jej ważność, z drugiej jej polubienie wydaje się co najmniej niezręczne.

 

« 1 »

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także