Nowy numer 33/2018 Archiwum

Dziennikarze oburzeni na Tuska

Nowy przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zirytował media.

Po dzisiejszym przejęciu obowiązków od Hermana Van Rompuya nie było konferencji prasowej.

Tusk zastosował manewr podobny do tego, który wykonał niedawno Radosław Sikorski - zamiast odpowiadać na pytania mediów, odesłał je do gotowego wywiadu, zamieszczonego wprawdzie nie w witrynie jednej z redakcji (w przypadku Sikorskiego była to gazeta.pl), ale na stronie informacyjnej Rady UE.  Dziennikarze ocenili ten materiał jako klip promocyjny.

Oto on:

Donald Tusk: President-elect of the European Council - A biography in his own words
Donald Tusk

« 1 »

Zobacz także

 • Utu
  02.12.2014 13:32
  Wypisz, wymaluj Dyzma!
 • Piotr S.
  02.12.2014 13:58
  Dajmy mu szanse - to też Polak ! Wspierajmy go bo to świadczy o nas rodakach.
 • wiktor.lipski@onet.pl
  02.12.2014 22:38
  Tak się zastanawiam co powoduje te komentarze..
  źle skrywana zazdrość czy żal ze już nie można robić jak kiedyś i nawet Prezes musiał się oduczyć że "wina Tuska" już nie są aktualnym zarzutem... :)
 • maciek
  14.01.2015 16:09
  Nie wytrzymałem całego filmiku. Wysiadłem w momencie jak zaraz po tym jak Tusk chwali się tym, że z wykształcenia jest historykiem - mówi, że podczas masakry w Grudniu 70 roku w na Wybrzeżu ZGINĘŁO ("were killed") TYSIĄCE LUDZI!!!
  Pan Tusk był świadkiem tych wydarzeń, ma tytuł mgr historii, a popełnia takie błędy?!?
  Szok i niedowierzanie!
  I to nie jest jakaś tam wypowiedź na szybko, tylko skrupulatnie przygotowany materiał promocyjny, przynajmniej kilka razy oglądany przez kilka (tysiące???) osób przed wypuszczeniem go i nikt tego nie wychwycił?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama