Nowy numer 33/2019 Archiwum

Franciszkanin na deskorolce

Deskorolka i habit. Myślisz, że to niemożliwe? Zobacz, co potrafi zrobić z nią brat Gabriel!

Jako nastolatek uwielbiał jeździć na deskorolce. Przez 7 lat jeździł non stop. Myśl, aby zostać franciszkaninem pojawiła się nagle i nie opuszczała. Cichy i nienarzucający się głos. Propozycja, aby iść krok dalej. Tylko co z pasją?

Był gotowy zrezygnować z deski na rzecz życia w ubóstwie, czystości i posłuszeństwie. Dla wielu to kosmos. Po 6 latach od wstąpienia do zakonu, dostał pozwolenie, aby kupić deskę, zacząć znowu jeździć i raz w tygodniu mówić o Bogu w skateparku.

Brat Gabriel nie tylko świetnie jeździ na deskorolce, ale też śpiewa. Nie ma wątpliwości, że Bóg potrafi posłużyć się każdym z naszych talentów, jeżeli powierzymy Mu naszą pasję.
Salve Regina
Spirit Juice Films

« 1 »

Zobacz także

Polecamy

 • K.U.
  11.11.2014 22:23
  Bóg buduje na naturze. Po to daje nam pasje, abyśmy ciesząc się nimi służyli innym. Ewangelizować można w przerózny sposób. Deska też świetnie się do tego nadaje :-) My Chrześcijanie (nie bez powodu piszę z dużej litery - toż to wielka godność) nie możemy być smętni i ponurzy. Trzeba pokazywać światu, że Chrześcijanin to ten, kto idzie z duchem czasu, korzysta z życia, ale w sposób niekolidujący z wolą Bożą.
  doceń 4
 • teribelka
  06.12.2014 18:45
  po pierwsze: jeździć n deskorolce to już sztuka,
  a do tego w długim habicie..? (i się nie zaplątać)
  sztuka do kwadratu!
  po drugie - Gabriel znaczy "Bóg jest mocny" (gibbor); dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych - vide Zwiastowanie.
  po trzecie: ...a w niebie będą deskorolki...? :)
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL