Nowy numer 21/2023 Archiwum

Kazik: Rodzice walczcie o Wasze dzieci!

Lider zespołu KULT zaapelował do rodziców sześciolatków, aby nie poddawali się w walce o swoje prawa.

Nagrał spot promujący akcję „Rodzice chcą mieć wybór” prowadzoną przez Fundację Rzecznik Praw Rodziców. Fundacja domaga się by rząd nie odbierał rodzicom prawa do decydowania o tym czy posłać dzieci do 1 klasy w wieku 7 czy 6 lat.
- Górnicy chcąc wywalczyć należne im prawa przyjeżdżają do Warszawy z kilofami i palą opony. Niech nasze podpisy będą jak kilofy! – zaapelował Kazik Staszewski.

Rodzice sześciolatków, skupieni wokół Fundacji Rzecznik Praw Rodziców, działają od momenty gdy minister edukacji Katarzyna Hall rozpoczęła reformę obniżenia wieku szkolnego. Akcja uzyskała, jak dotąd, wolny wybór dla 2 milionów sześciolatków. Tym razem chodzi przede wszystkim o dzieci z rocznika 2009 Obywatelska inicjatywa to ostatnia szansa na to, żeby nie musiały obowiązkowo iść do szkoły jako sześciolatki i to w skumulowanym roczniku dzieci.

Fundacja zebrała do tej pory 42 tysiące podpisów. Do 12 grudnia potrzeba aż 100 tysięcy podpisów, aby projektem zajął się sejm. W akcję można włączyć się poprzez stronę rzecznikrodzicow.pl

Nasza sonda: W jakim wieku dzieci powinny zaczynać naukę w szkole?

Kazik Staszewski o sześciolatkach w szkole
RatujMaluchyTV

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze

Quantcast