Nowy numer 24/2018 Archiwum

Bliżej beatyfikacji ks. Blachnickiego

Watykańska Komisja Teologów jednomyślnie uznała heroiczność jego cnót.

16 października w Watykanie Komisja Teologów Kongregacji ds. Kanonizacyjnych jednomyślnie uznała heroiczność cnót Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Przez ostatnie miesiące wyznaczeni przez Kongregację Spraw Kanonizacyjnych teologowie zapoznawali się z tzw. Positio – dokumentem, który na podstawie dotychczasowego przebiegu procesu beatyfikacyjnego miał im przekonać o heroiczności cnót Sługi Bożego. Jak widać, nie było z tym większych problemów.

Teraz jeszcze Positio – razem z opiniami teologów – zostanie poddana pod dyskusję kardynałów i biskupów wchodzących w skład Kongregacji; jeśli ich decyzja będzie pozytywna, Ojciec Święty będzie mógł wydać dekret o heroiczności cnót ks. Blachnickiego. Wtedy do beatyfikacji potrzebne będzie jeszcze oficjalne uznanie jakiegoś cudownego wydarzenia, które dokonało się za wstawiennictwem Sługi Bożego.

- Wraz z Niepokalaną śpiewajmy Magnificat, dziękując Bogu za pomyślny przebieg dyskusji Konsulty Teologów w Rzymie. Równocześnie trwajmy z jeszcze większą gorliwością i zapałem w modlitwie o dalszy pomyślny przebieg prac Rady Kardynałów i Biskupów Kongregacji, o cud za wstawiennictwem Ojca Franciszka oraz o rychłą beatyfikację Założyciela naszego Ruchu Światło-Życie, Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego! - skomentował wydarzenie postulator procesu beatyfikacyjnego, ks. Adam Wodarczyk.

« 1 »

Zobacz także

 • inz
  18.10.2014 19:42
  Czuję, że wiara i dzieła ks. Franciszka jeszcze pomogą uzdrowić Kościół Powszechny.
  doceń 5
 • ksadamkaczor64
  18.10.2014 20:12

  Ks. Franciszek Blachnicki:
  "Nie ma innej drogi ratunku dla Kościoła, jak tylko znaleźć na nowo drogę do formowania dojrzałych chrześcijan, czyli przywrócić katechumenat. Parafia, która nie będzie miała autentycznego katechumenatu - umrze. To jest najdonioślejsze, najpotrzebniejsze zadanie duszpasterskie, kluczowe, od którego zależy przyszłość Kościoła: prowadzić wiernych do tego, o co głośno woła ich niezrealizowany chrzest, który do tej pory u większości jest nierozwiniętym ziarnem, prowadzić do egzystencjalnego, osobowego spotkania z Chrystusem zmartwychwstałym" (fragment z książki ks. Franciszka Blachnickiego "Sympatycy czy chrześcijanie, str. 22)

  doceń 16
 • anna Procner
  25.03.2015 21:00
  U nas w domu prez 15 lat przez przyjmowaliśmy młodzież Oazową prowadzoną przez kś. z Katowic.
  doceń 0
 • anna Procner
  25.03.2015 21:01
  U nas w domu prez 15 lat przez przyjmowaliśmy młodzież Oazową prowadzoną przez kś. z Katowic.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama