Nowy numer 2/2021 Archiwum

Odwaga rezygnacji z wygody

Paradyskie seminarium po raz 67. zainaugurowało rok formacyjny. W roku akademickim 2014/2015 do kapłaństwa będzie się przygotowywało 58 alumnów.

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta i współudziale bp. Tadeusza Lityńskiego, bp. seniora Pawła Sochy, księży profesorów oraz duchowieństwa diecezji zainaugurowała 9 października rok akademicki. – Warunki przygotowania do kapłaństwa zmieniają się. Przemiany cywilizacyjne wpływają na obraz rodzin, z których wywodzą się kandydaci do kapłaństwa. Dzisiaj kapłanem może być tylko ktoś niezwykły, kto ma rozbudzoną miłość do Boga i do drugiego człowieka, kto jest gotowy do poświęcenia, kto zdecyduje się na ciągłą pracę nad sobą – mówił w homilii bp Regmunt.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wojewoda lubuski Jerzy Ostrouch, wicemarszałek województwa Maciej Szykuła, przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych uczelni oraz przyjaciele najstarszej uczelni na ziemi lubuskiej. Wykład inauguracyjny wygłosił ks. prof. dr hab. Andrzej Witko z Krakowa. – Seminarium jest w swoisty sposób wezwane do misji, jej realizacja nie musi dokonywać się natychmiast w działaniach zewnętrznych. Pierwszą misyjną drogą, w którą powinien wyruszyć członek naszej wspólnoty, jest droga do własnego wnętrza, do tych pokładów własnego ja i doświadczenia życiowego, które nie zostały jeszcze zewangelizowane. Już na tym etapie potrzebna jest odwaga i rezygnacja z własnej wygody. Nawrócenie jest niezbędne, by sprostać ewangelizacji w szybko zmieniającym się świecie – powiedział rektor ks. Paweł Łobaczewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama