Nowy numer 3/2021 Archiwum

Po 15 latach w BBC idzie do zakonu

Dziennikarka polityczna BBC Martina Purdy po 15 latach pracy dla tej stacji i 25 latach obecności w telewizji postanowiła pójść do zakonu.

"Cześć, opuszczam BBC. Z Bogiem" - napisała w piątek na Twitterze. Później zapowiedziała, że powstrzyma się od dalszych komentarzy. Przyznała jedynie, że czuje się onieśmielona licznymi reakcjami na jej decyzję. Podziękowała tym, którzy podzielają jej wiarę, tym, którzy wierzą inaczej, tym, którzy próbują Boga znaleźć i tym, którzy próbują Go ignorować.

Purdy była jednym z najpopularniejszych ludzi mediów Irlandii Północnej. Chwalą ją także jej byli szefowie.

- Jest nam bardzo smutno, że tracimy Martinę, i że opuszcza nasz dział polityczny. Będziemy za nią bardzo tęsknić, bo nie da się przecenić jej pracy. Życzę jej jak najlepiej w nowej drodze, którą obrała - powiedział dyrektor BBC w Irlandii Płn. Peter Johnston.

- Martina Purdy jest jedną z naszych najbardziej utalentowanych i najciężej pracujących reporterów. Sprawdzała się przy okazji wyborów i innych ważnych wydarzeń politycznych. Będzie nam brakowało jej mądrości. Życzę jej spełnienia w nowej roli - dodała szefowa działu informacyjnego Kathleen Carragher.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama