Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dwa filmy z przesłaniem

Polskę odwiedził Steven Baldwin. Amerykański aktor, producent, reżyser i scenarzysta filmowy i telewizyjny we współpracy z FT Films z Rzeszowa zamierza nakręcić w Polsce co najmniej dwa filmy. Mają to być produkcje z dobrym przesłaniem, poruszające również kwestie wiary w Boga. Aktor otwarcie i publicznie mówi o swoim nawróceniu i chętnie angażuje się w projekty, które mają na celu ewangelizację oraz pomoc chrześcijanom.

Steven Baldwin powiedział, że jest pod wrażeniem polskiej historii, miłości do ojczyzny i ojczystego języka oraz chrześcijańskich korzeni. Ma nadzieję, że wszystkie te wartości uda mu się pokazać w filmach i że będą one inspiracją dla młodych ludzi.

Pierwszy film pt „Trzy Korony. Święci i bohaterowie” to thriller historyczny w międzynarodowej obsadzie. Ma to być emocjonujący film akcji opowiadający o polskich świętych i bohaterach na przestrzeni ponad tysiąca lat. W odkrywanie dobra, piękna i prawdy wciągają widza trzy sceny. W pierwszej rycerz ucieka przed jeźdźcami ze schowaną pod płaszczem królewską koroną. W drugiej scenie Ali Agca w pokoju hotelowym przygotowuje broń, by strzelić do Jana Pawła II. W trzeciej scenie młody chłopak w USA dowiaduje się o spadku, po który musi udać się skrytki bankowej. Okazuje się, że jest to wykonana ze złota dłoń. Chłopak odkrywa, że należała ona do figury Jezusa Chrystusa, która w XVII wieku znajdowała się w skarbcu na Kremlu. Śledząc losy bohaterów filmu, widz odkryje dzieje kluczowych świętych i bohaterów od 966 roku do dnia dzisiejszego. A ich oczami zobaczy piękną, bogatą i prawdziwą historię Polski.

Będzie to pierwszy film z cyklu poświęconego świętym i bohaterom z całego świata na przestrzeni dziejów od początku chrześcijaństwa. Zdjęcia do filmu będą realizowane w Polsce, Ameryce Północnej, Europie i na Bliskim Wschodzie.

Druga produkcja to thriller sensacyjny „Basia” - film z udziałem m.in. słynnych hollywoodzkich braci Baldwinów oraz brytyjskiego gwiazdora Richarda Coyle‘a.

Będzie to pełen zwrotów akcji film sensacyjny, do którego zdjęcia będą kręcone w USA oraz w Warszawie i na Podkarpaciu. Pierwsza scena filmu rozgrywa się na pokładzie samolotu lecącego z Rzeszowa do Miami. Wśród pasażerów jest Basia, córka ambasadora Polski w USA. Dziewczyna znajdzie się w dramatycznej sytuacji, kiedy jej rodzice nagle znikną, a ona będzie musiała uciekać ścigana przez mafię, służby specjalne i tajemniczych ludzi, którzy będą chcieli wydobyć od niej tajemniczy kod. Oba filmy będą dystrybuowane na całym świecie o dystrybucji ogólnoświatowej.

FT Films, z którą będzie współpracował Steven Baldwin, została założona przez ks. Tomasza Jegierskiego i Barbarę Ziembicką w 2009 roku. Skrót FT oznacza Fides et Traditio - wiara i tradycja. Nazwa oddaje charakter i misję działalności produkcyjnej i dystrybucyjnej firmy. W 2012 roku wprowadziła ona do kin film „5 dni wojny” - oparty na prawdziwych wydarzeniach thriller opowiadający o wojnie w Gruzji w 2008 roku. Firma jest też dystrybutorem „Cristiady” - najdroższej produkcji w historii kina meksykańskiego z gwiazdorską obsadą. Film opowiada o prześladowaniu chrześcijan w Meksyku. Uzyskała też prawa do filmu „Największy z cudów” - animowanej opowieści o misterium Mszy świętej.

Rozmowa ze Stevenem Baldiwnem w Gościu Niedzielnym: Szalony dla Boga

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama