Nowy numer 28/2018 Archiwum

Kopacz, Miller, Palikot - i wszystko jasne

Mamy jeszcze rok do wyborów parlamentarnych, ale podczas debaty nad exposé Ewy Kopacz już zarysował się układ sił w nowym Sejmie.

Układ ten dał się już oczywiście przewidzieć wcześniej, ale dzisiejsza debata potwierdziła go z całą mocą.

Oto Leszek Miller - po dość zwyczajowej krytyce rządu, typowej dla partii, która znajduje się w opozycji - stwierdził, że SLD nie poprze nowego gabinetu ze względu na jego skład personalny. Czyli nie ze względu na jego program, nie ze względu na promowane przezeń wartości. To dość czytelny sygnał co do przyszłej koalicji PO i SLD. Wystarczy zmienić nieco skład, dodać ludzi SLD - i będzie OK. Zwłaszcza, że osłabiona ostatnio PO do utworzenia przyszłego rządu będzie prawdopodobnie potrzebowała nie tylko PSL, ale i SLD. Taki rząd, oczywiście, oznaczać będzie jeszcze silniejszy zwrot w lewo, także samej PO.

W takiej Platformie z łatwością zmieści się Janusz Palikot (czy kiedykolwiek się nie mieścił, nawet wtedy, gdy założył własne ugrupowanie?), któremu sypie się własny klub parlamentarny, a perspektywy Twojego Ruchu na ponowne wejście do Sejmu są już praktycznie żadne. Pewnie dlatego Palikot zapowiedział, że jego partia - choć nie wchodzi do koalicji rządowej - to jednak poprze stworzony przez nią gabinet.

W sumie oznacza to tyle, że w kolejnych wyborach albo wygra PiS z taką większością, która pozwoli mu na rządzenie z ugrupowaniem Gowina i Ziobry i - choć trudniej to sobie wyobrazić - korwinistami, albo będziemy mieli skręcającą w lewo kontynuację rządów PO i jej koalicjantów.

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

 • AR
  01.10.2014 18:57
  ... i dlatego różańce w dłoń
  doceń 11
 • Kasia
  02.10.2014 09:20
  Wow, wziełam udział w konkursie o bony na kosmetyki, rejestracja jedyne 5 zł a już za drugim razem wygrałam haha ja to mam szczęscie bo bon o wartości 500 zł :) no to będzie szaleństwo :) jeśli chcecie spróbować to ta strona tnij.org/bon500zl
  doceń 0
 • opinia
  02.10.2014 12:34
  Mądry Polak powinien zagłosować na Kongres Nowej Prawicy.
  Dosyć już rządów lewicy: PiS, PO, SLD...
 • Karol
  06.10.2014 19:11
  No dobrze Panie redaktorze. To jakby oczywiste. Zgadzam się, poza tym, że Palikota już nie będzie, bo tonący brzytwy się chwyta.
  Ale dobrze to, czy źle, że będzie, jak będzie? Bo zero komentarza? A jak źle, to kto byłby lepszy i dlaczego?
  Bo nic ten artykuł nie wnosi..
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama