Nowy numer 25/2018 Archiwum

Papież: Z pracą się nie igra!

Jeszcze raz wzywam cały świat pracy, aby nie kierował się logiką zysku, lecz aby panowała w nim logika solidarności i sprawiedliwości - powiedział Franciszek, pozdrawiając wiernych włoskich w czasie dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.

Papież nawiązał w ten sposób do niedawnych wypowiedzi biskupa włoskiej diecezji Terni-Narni-Amelia, wyrażając jednocześnie zaniepokojenie trudną sytuacją rodzin na tym terenie w związku z planami reorganizacji firmy Thyssenkrupp.

Oto słowa Ojca Świętego wypowiedziane dzisiaj na Placu św. Piotra:

Pragnę przyłączyć się do ostatnich wypowiedzi biskupa Terni-Narni-Amelii i wyrazić swe głębokie zatroskanie trudną sytuacją, w jakiej żyje wiele rodzin w Terni z powodu planów spółki Thyssenkrupp. Jeszcze raz kieruję stosowny apel, aby panowała logika nie zysku, ale solidarności i sprawiedliwości. W centrum każdego problemu, również pracowniczego, zawsze ma stać osoba i jej godność! Z pracą się nie igra! A ten, kto ze względu na pieniądze, interesy czy chęć jeszcze większego zarobku, zabiera pracę, niech wie, że zabiera godność ludziom.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama