Nowy numer 17/2024 Archiwum

Kierunek: duchowość

Co mówi dziś Duch do Kościoła? Jak przyglądnąć się charyzmatycznym rzeczywistościom z perspektywy uniwersyteckiej katedry? Czy słowo „duchowość” musi koniecznie pachnieć Orientem? Dowiesz się w Katowicach. Już w październiku. 


Słowo „duchowość” rzadko pojawia się w mediach. Ostatnio padało najczęściej w kontekście informacji o śmierci Małgorzaty Braunek. Była buddystką – pisano – a słowo „duchowość” przeplatano z tytułami filmów, w których grała. Z całym szacunkiem dla wyborów aktorki: nie możemy tego hasła pakować jedynie do szufladki pachnącej Orientem.


Na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego startuje od października niezwykle ciekawe studium – trwający przez trzy semestry blok zajęć poświęconych duchowości. Studia Podyplomowe Teologii Duchowości skierowane są dla każdego, kto chciałby zapoznać się z chrześcijańską tradycją duchową, ale przede wszystkim dla tych, którzy aktywnie działają w ruchach, wspólnotach i stowarzyszeniach albo przygotowują się do podjęcia takich zadań. To studia podyplomowe, więc kandydaci powinni legitymować się ukończeniem przynajmniej studiów wyższych I stopnia, ale ich program nie zakłada ukończenia studiów z teologii. Zajęcia będą otwarte dla absolwentów dowolnego kierunku.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza