Szokująca panna Emerald

Caro Emerald to piosenkarka, której głos czaruje starym kinem i Paryżem.

Caro Emerald jest holenderską piosenkarką jazzową. Urodziła się 26 kwietnia 1981 w Amsterdamie.

Od 12 roku życia uczyła się śpiewać. Ukończyła jazzowe konserwatorium w Amsterdamie w 2005 roku.

Jej kariera rozpoczęła się od nakręcenia dema dla producentów Jan van Wieringen, Davida Schreursa i kanadyjskiego autora piosenek Vincenta Degirogio.

Skorzystała z okazji i nagrała „Back it up”.

Caro Emerald - Back It Up (Official Video)
caroemerald

Rok później zaprezentowała piosenkę w holenderskiej telewizji i publiczność oszalała. Niskobudżetowe video na Youtube sprawiło, że internauci chcieli wiedzieć, gdzie można kupić jej płytę.

Caro Emerald - That Man (Official Video)
caroemerald

Mając tylko jeden utwór w repertuarze David, Vince, Jan i Caro postanowili popracować nad albumem. Zainspirowali się filmami i muzyką lat 40 i 50. Napisali i wydali „Deleted Scenes From The Cutting Room Floor” – 12 ekscytujących, oryginalnych piosenek. Album charakteryzuje się elektronicznym podrasowaniem rytmów jazzu, tanga, mambo, a wszystko brzmi jakby nagrywali szlagiery ze złotej epoki Hollywood. Wydana w 2010 roku płyta okryła się platyną w ciągu sześciu tygodni.

Caro Emerald - Tangled Up (Official Video)
caroemerald

W 2013 roku ukazał się drugi album zespołu zatytułowany „The Shocking Miss Emerald”. Tym razem czerpali z Europy z lat 1920-1960. Inspiracje znaleźli w obrazach, historiach i ludziach związanych z luksusową modą Paryża. Muzyka jest wyrazista, żywa, romantyczna, intensywna i jednocześnie czarująca. Głównym tematem płyty jest sam styl, który zawsze odgrywał ważna rolę w świecie Caro Emerald.

Caro Emerald - I Belong To You (Official Video)
caroemerald

« 1 »

Małgorzata Gajos / caroemerald.com