Nowy numer 42/2019 Archiwum

Mary's Land. Ziemia Maryi

Film oparty jest na faktach. Agent M.J. otrzymuje nową misję: odnaleźć kobietę, która wywiera wpływ na kolejne osoby i przez to dokonuje wielkich zmian w świecie. Czy możliwe jest oszustwo na skalę globalną? Czy jesteśmy elementami układanki, którą M.J. rozwiązuje?

Ten film to śledztwo – poszukiwanie kobiety, która ma władzę.

Adwokat Diabła (Agent M.J.) jeździ po całym świecie i rozmawia ze specjalnie wybranymi ludźmi. Początkowo nie wierzy im, gdy opowiadają, co przeżyli. To samo mówi top modelka i prostytutka, polityk i człowiek z marginesu. Wszystkich palił ogień w sercu. Wszyscy chcieli porzucić swoje dotychczasowe życie i zacząć na nowo. Ale zacząć na nowo nie jest tak łatwo. Nie mieli siły. Wołali o pomoc. Coś skierowało ich do domu kobiety mającej moc, by zmieniać życie. Weszli.

Rozpoczęła się lawina zmian. Jedna kobieta wywierała wpływ na pojedyncze osoby, a te na kolejne. Ludzie wyszli na ulice. W końcu były ich miliony. Świat nie był już taki sam.

A co, jeśli to nie bajka?

Mary’s Land to fabularna historia najskromniejszej z córek. Tej, która przewodzi w niewidzialnej wojnie toczącej się dzisiaj.

"Ziemia Maryi" w polskich kinach będzie wyświetlana od 5 września. Film był jedną z największych premier kina religijnego w Hiszpanii, w ciągu trzech miesięcy obejrzało go 60 tys. widzów, trafił do 100 miast na życzenie publiczności. Film łączy w sobie kilka wątków: biblijny, fabularny i dokumentalny (świadectwa). W Polsce planowana jest wydłużona dystrybucja, początkowo kopie trafią do kilkudziesięciu kin.

Mary's Land. Ziemia Maryi - oficjalny zwiastun PL - 1 HD
Andrzej sobczyk

JUAN MANUEL COTELO - REŻYSER

Mając 16 lat, odkryłem, czym chciałbym się zajmować: chciałbym opowiadać historie, które zasługują na to, żeby zostać opowiedziane. Dlatego też pracuję od 1987 r. w telewizji i kinie. Początkowo jako dziennikarz „Szybko, biegnij szybciej!”. Ta sentencja często mi przyświecała podczas tych pięciu lat, aż pewnego dnia, jak Forrest Gump, zmęczyłem się tym ciągłym biegiem. Wówczas zająłem się rozśmieszaniem widzów  jako scenarzysta, prezenter i aktor: musicale (Ikimilikiliklip, ETB), reality shows („Takie jest życie” na Kanale Południowym, TVE Telemadrid); teleturnieje („Audacia” TVE; „Mój portfel”, TeleCinco), seriale (7 żyć, TVE; Aida, Internowany, Szpital centralny, Policjanci…), filmy fabularne (Torremolinos 73), teatr  (Historia żołnierza)... Bawiłem się świetnie! Planowałem tak dobrze się bawić do końca życia. Ale podróż do Rumunii w 1991 r. całkowicie zmieniła moje spojrzenie. Tam poznałem osoby, które nie żyły tak jak ja, ani nawet nie myślały podobnie. Nie miały też tylu rzeczy, co ja… a mimo to zazdrościłem im. Chciałem zrozumieć, dlaczego tacy ludzie, takie przeciwieństwa „ludzi sukcesu”, tak bardzo mnie fascynują. To niewygodne pytanie, zmusiło mnie do myślenia i pisania. Artykuł, książka, scenariusz. Niespodzianie stałem się reżyserem filmowym: Słowiczy pot (1998), Ostatni szczyt (2010).

Kilka słów o Mary's LandZiemia Maryi

Obecnie najczęściej przepisywanym lekiem są antydepresanty. Jeżeli nie wystarczą nam dane statystyczne, zajrzyjmy do gazet, aby zrozumieć że nie jest dobrze. Jak to możliwe, że współczesne przepisy na szczęście, które powszechnie znamy i stosujemy, nie działają? Co jest nie tak?

Istnieją ludzie, którzy twierdzą, że znają uniwersalny przepis na szczęście. Co więcej, są przekonani, że jest on skuteczny. Dodatkowo jest on za darmo! Nie jest to opinia, ale fakt, którzy możemy poddać testom. To właśnie Jezus Chrystus dał nam ten przepis, ale wielu uznało Go za szaleńca. Przez dwadzieścia wieków nie zdarzyło się jednak, aby osoba podążająca za Nim, stwierdziła, że to nie działa. Osoby te nie są może inteligentniejsze, zdrowsze czy bogatsze, ale na pewno są o wiele szczęśliwsze albo bardzo dobrze udają. I nie chodzi o to, że wierzą w Boga, tak jak się wierzy w istnienie jakiejś dalekiej planety, bez szczególnego zaangażowania, tylko o to, że umieścili Boga w centrum swojego serca: przestrzegają przykazań i kochają bezwarunkową miłością, której nauczyli się od Jezusa Chrystusa. Wielu może porównać, jakie było ich życie bez Boga i jakie jest z Bogiem…

Jeśli wiara jest bajką dla dzieci, to ja już jestem dorosły. Ale jeśli przykazania Boże stosowane w praktyce polepszą moje życie, nie chcę przestać ich stosować, nawet jeżeli wyjdę na głupca.

Jeśli prawdą jest, że mam Ojca, Brata lub Matkę, których nie znam, to chcę ich odszukać. Z tego osobistego niepokoju narodziło się poszukiwanie zawarte w Mary's land Ziemia Maryi.

Więcej informacji na oficjalnej stronie filmu: www.marysland.pl

« 1 »

Zobacz także

 • Maryla
  23.09.2014 10:53
  Widziałam film w sobotę i jestem rozczarowana - miałki, płaski. Faktycznie pokazani są ludzie, którzy przeżyli jakąś przemianę i.. właśnie: i CO? Poza, zdaje się, jednym konkretem (lekarza nawróconego z drogi abortera) są to tylko słowa i emocje. Po drugie: dlaczego na takich portalach, a także w kościołach propaguje się film reklamujący objawienia w Medjugorie, choć Watykan nie uznał dotychczas ich prawdziwości, a co więcej, jest wiele przesłanek nakazujących ostrożność (proszę poszukać choćby w czytelni "mateusza").
  doceń 2
 • Izydor
  14.10.2014 18:11
  Bardzo dobry film!
  Niech nadejdzie Zwycięstwo Najświętszego Serca Jezusa i Niepokalanego Poczęcia!
  doceń 3
 • Filmiser.pl
  26.10.2014 14:21
  Tutaj mozna obejrzec marys land ziemia maryi http://filmiser.pl/marys-land-ziemia-maryi-marys-land/
  doceń 0
 • Aneta
  28.11.2014 22:53
  Film niesamowity! Warto poświecić 2 godziny na tak wspaniały film. Wyjdziesz z kina szczęśliwszy :) jak dotrze do Ciebie że jesteś ukochanym dzieckiem swojego Ojca.
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL