Nowy numer 42/2019 Archiwum

„Produkcja dobra” dla Rwandy i Konga

Fundacja Dobra Fabryka została założona przez Szymona Hołownię. Jej celem jest „produkcja dobra” w tych zakątkach świata, gdzie ludziom zło obiera nadzieję.

„Moi Kochani! Założyłem dziś drugą fundację. Nazywa się Fabryka Dobra. Będzie fabryką przenośną. Rozstawiać się z nią będziemy tam, gdzie ludzie wyrządzali (wyrządzają) ludziom zło. I zamiast gadać, lamentować, płakać i jęczeć, my po cichu, metodycznie i konkretnie będziemy właśnie tam produkować DOBRO!” - napisał 8 sierpnia na Facebooku Szymon Hołownia.

Dwa pierwsze przedsięwzięcia Fundacji to wsparcie znajdujących się w dramatycznej sytuacji finansowej hospicjum w Rwandzie oraz szpitala w północnym Kongo, prowadzonych przez polskie Siostry od Aniołów. Każde z wybranych miejsc Szymon Hołownia regularnie odwiedza, by na bieżąco weryfikować potrzeby i udzielać pomocy w sposób optymalny.

Obu placówkom grozi zamknięcie ze względu na brak funduszy. „Dzienna racja (dwie porcje) dziennej diety dla umęczonej nowotworami Adeline z hospicjum to 24 złote. Worek krwi do transfuzji niezbędny Furaha, dziewczynce z ciężką malarią, to 45 złotych. Poród (w tym cztery wizyty prenatalne) to 75 złotych. Konsultacja lekarska - 1,5 złotego” - wylicza Hołownia, apelując o wpłaty na konto fundacji.

Fundacja opiera się na finansowaniu społecznościowym (crowdfundingu). Prosi o małe sumy (5, 10, 15 złotych), przesyłane w ramach zlecenia stałego. Organizować też będzie zbiórki celowe - na zakup krwi do transfuzji, leków, żywności, opłaty za prąd, media, pracę ludzi etc.

„Po siedemnastu latach w zawodzie dziennikarza jestem tak zmęczony czczym biciem piany, że uwierzcie mi, że dziś mam ochotę poryczeć się ze szczęścia - znów, już po raz drugi, mogę zaprosić wspaniałych ludzi do wspólnej ROBOTY” - pisze Hołownia.

Fundacja Dobra Fabryka to już druga, po Fundacji Kasisi, instytucja założona przez Szymona Hołownię. „Zawsze powtarzałem, że to, co stanowi o absolutnej wyjątkowości Kasisi, to miłość. A miłość już tak ma, że zawsze się dzieli. A jak się dzieli, to się mnoży” - pisze na Facebooku Hołownia.

Szczegóły na temat dotyczącymi Fundacji można znaleźć na facebookowym profilu: https:// www.facebook.com/dobrafabryka?fref=ts.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

 • picassojerzy
  09.08.2014 21:47
  Kolejne wspaniałe dzieło Szanownego Szymona Hołowni. Brawo świetny pomysł, prawdziwie chrześcijańskiej pomocy niesionej naszym bliźnim w dalekiej Afryce
  doceń 0
 • amana
  10.08.2014 11:10
  Wiedząc że kraje afrykańskie najbardziej nękane przez AIDS to kraje w których rozprzestrzeniło się chrześcijaństwo czuję pewien poziom dyskomfortu czytając o "byłym księdzu" zakładającym kolejne fundacje w Afryce. Oby ich działalność organiczała sie do pomocy medycznej a nie indoktrynacji.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL