Nowy numer 3/2021 Archiwum

Makabryczne odkrycie na statku

Zwłoki 30 nielegalnych imigrantów znaleźli włoscy żołnierze na małym statku w Cieśninie Sycylijskiej, którym do brzegów Italii płynęło około 600 osób. Według pierwszych ustaleń uciekinierzy z Afryki stłoczeni na pokładzie, udusili się.

Jak poinformowały włoskie media, że tragicznego odkrycia dokonała w nocy z niedzieli na poniedziałek załoga jednostki włoskiej marynarki wojennej, która podczas patrolowania Morza Śródziemnego i kanałów przerzutu imigrantów, udzieliła pomocy niewielkiemu statkowi pełnemu ludzi.

Po tym jak kilkuset imigrantów zostało zabranych na włoski okręt patrolowy, na pokładzie ich statku żołnierze znaleźli ciała 30 ofiar przeprawy. Ci, którzy jej nie przeżyli, byli stłoczeni w niewielkiej części kadłuba pod pokładem.

To kolejna tragedia imigrantów u włoskich brzegów w ostatnich miesiącach, w których notuje się rekordowy wzrost exodusu z Afryki.

Od piątku do niedzieli z pokładów siedmiu dryfujących łodzi i statków włoscy żołnierze i funkcjonariusze straży przybrzeżnej uratowali około 1700 osób.

Według najnowszych danych władz, w tym roku do Włoch dotarło drogą morską już 60 tysięcy imigrantów.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze