Nowy numer 2/2021 Archiwum

Modlitwa o fair play na Mundialu

Piłki, w tym m.in. "Brazucę", którą grają uczestnicy futbolowych mistrzostw świata, otrzymali wierni po nabożeństwie ekumenicznym odprawionym w niedzielę w kościele luterańskim w Szczyrku. Uczestnicy modlili się o szlachetną rywalizację w Brazylii.

"Modliliśmy się o piękną i szlachetną, pełną miłości bożej, rywalizację na mundialu. Wielu znanych piłkarzy to ludzie bardzo wierzący, którzy wielokrotnie w mediach podkreślali o swojej miłości do Boga. A więc i my też chcemy coś uczynić" - powiedział PAP luterański duchowny ze Szczyrku ks. Jan Byrt.

Kolejne piłki będzie można wylosować podczas niedzielnych nabożeństw odprawianych aż do końca mistrzostw.

Duchowny gromadził piłki od ponad miesiąca. Na jego apel odpowiedzieli m.in. prezydent Bronisław Komorowski, prezes PZPN Zbigniew Boniek, skoczek narciarski Piotr Żyła, Adam Małysz, ambasadorzy Brazylii w Polsce i Polski w Brazylii, klub Ruch Chorzów, parlamentarzyści i samorządowcy.

Ks. Byrt znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów promujących wiarę i sport. Na stokach rozdawał narciarzom Biblię. Zimą zbierał i przekazywał potrzebującym sprzęt narciarski, a latem rowery. Z okazji piłkarskich mistrzostw Europy w Polce zebrał i rozdał blisko 170 piłek. Przed igrzyskami olimpijskimi w Soczi ofiarował dzieciom sportowe czapki.

"Po mundialu będziemy zbierali piłki siatkowe, bo przecież we wrześniu w naszym kraju odbędą się mistrzostwa świata. I znów zaprosimy wszystkim na ekumeniczną modlitwę do Szczyrku" - powiedział Byrt.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama