GN 2/2021 Archiwum

Przed synodem o rodzinie

Przygotowania do Synodu Biskupów o rodzinie oraz wyzwania, jakie europejskie media stawiają przed Kościołem, to główne kwestie poruszane podczas spotkania rzeczników prasowych konferencji episkopatów Starego Kontynentu w Lizbonie. Jego gośćmi byli sekretarz generalny Synodu Biskupów kard. Lorenzo Baldisseri i rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi SJ.

Spotkanie zorganizowała Rada Konferencji Biskupów Europy (CCEE). 

W swoim wystąpieniu kard. Baldisseri zapoznał zgromadzonych ze specyfiką obecnego Synodu. Mówiąc o przygotowanym Instrumentum laboris zaznaczył, że będzie on fotografią współczesnej rodziny. Wskazane w nim będzie zarówno piękno Ewangelii o rodzinie, stojące przed nią wyzwania, jak i propozycje rozwiązań. Prezentując natomiast nową metodę pracy Synodu kard. Baldisseri podkreślił, że pozwoli ona na większą dynamikę i bardziej aktywny udział jego uczestników. W poszczególnych dniach poruszane będą konkretne kwestie wskazane w Instrumentum laboris. 

Z kolei ks. Lombardi przedstawił rzecznikom plany obsługi medialnej Synodu, w tym daty konferencji prasowych oraz sposoby przekazywania poruszanej tematyki. Prace tego gremium odbywać się będą bowiem w zasadzie przy drzwiach zamkniętych. Tym niemniej dzięki briefingom możliwe będzie przedstawianie najistotniejszych kwestii. Swoimi doświadczeniami dzieliły się także osoby odpowiedzialne w poszczególnych krajach za kontakty z mediami.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama