Nowy numer 2/2021 Archiwum

Modlitwa może wszystko

„Modlitwa może wszystko. Posłużmy się nią, by zapanował pokój na Bliskim Wschodzie i w całym świecie”.

Watykan   Watykan
HENRYK PRZONDZIONO /GN
Ten wpis Papieża na twitterze najlepiej oddaje atmosferę nadziei przed dzisiejszym spotkaniem modlitewnym w Watykanie. Franciszek w czasie swej pielgrzymki do Ziemi Świętej zaprosił na nie prezydentów Izraela Szymona Peresa i Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa.

Sama modlitwa odbędzie się w ogrodach watykańskich i zostanie podzielona na trzy odrębne części: żydowską, chrześcijańską i muzułmańską. Wolą Papieża jest, by to spotkanie nie miało charakteru politycznego.

W wielu miejscach świata, w łączności z tym wyjątkowym wydarzeniem w Watykanie, lokalne wspólnoty będą modlić się o pokój. Przewodniczący episkopatu Kanady przypomina w specjalnym liście, że wszystko wydarzy się w dniu Pięćdziesiątnicy. „Niech Duch Święty natchnie odwagą i siłą spotkanie w Watykanie, jak i wszystkie wysiłki na rzecz pokoju i sprawiedliwości, uzdrowienia i pojednania, podejmowane w Ziemi Świętej i na całym świecie – napisał abp Paul-André Durocher.

– Niech ten dzień stanie się ważną datą dla każdego i każdej z nas, dzieci naszego Ojca, który jest w niebie, i dla całego świata, pozwalając nam zasmakować i zgłębić Boski dar pokoju”.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama