Nowy numer 2/2021 Archiwum

7 osób zginęło na A4

Autostrada A4 w kierunku Wrocławia jest już przejezdna - poinformowała w czwartek GDDKiA. Wcześniej nieopodal Krapkowic w woj. opolskim doszło do wypadku, w którym zginęło siedem osób a pięć zostało rannych. Policja uruchomiła infolinię dla bliskich ofiar wypadku.

Do zderzenia doszło na jezdni w kierunku Katowic. Za węzłem Gogolin bus na ukraińskich numerach rejestracyjnych najechał na samochód służby drogowej. "Policjanci, którzy pracują na miejscu będą wyjaśniać okoliczności tego wypadku" - powiedział podinspektor Jarosław Dryszcz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Jadący w kierunku Katowic kierowani są na objazd zjazdem na węźle Gogolin.

Przewidywany czas trwania utrudnienia na jezdni w kierunku Katowic wynosi około dwóch godzin - poinformowała około południa Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W akcji uczestniczyły śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Trzy osoby są w ciężkim stanie, a dwie koleje lekko poszkodowane. Ranni w wypadku trafili do szpitali w Opolu, Krapkowicach i Strzelcach Opolskich.

Dryszcz poinformował, że wśród ofiar była osoba obywatelstwa ukraińskiego mieszkająca na Słowacji. Tożsamość pozostałych jest identyfikowana. Dryszcz dodał, że policja uruchomiła infolinię dla bliskich ofiar i rannych. Informacje udzielane są pod nr +48 800 200 272 lub +48 77 42 22 003 (dla osób zza granicy).

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama