Nowy numer 2/2021 Archiwum

Kard. Parolin na Jasnej Górze

Kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, modlił się dziś na Jasnej Górze. Częstochowskie sanktuarium było kolejnym etapem podróży watykańskiego hierarchy po naszym kraju.

W krótkim przemówieniu wygłoszonym w Kaplicy Matki Bożej kard. Parolin prosił - szczególnie jasnogórskich pielgrzymów - o dawanie świadectwa o Chrystusie i odpowiedzialność za przekazywanie wiary młodemu pokoleniu. „Aby Matka Boża zachowała w tym ludzie wiarę, aby w was zachowała zmysł życia chrześcijańskiego. Abyśmy ten dar wiary, sens chrześcijańskiego życia potrafili przekazywać nowym pokoleniom” – zachęcał hierarcha.

Kard. Pietro Parolin przypomniał, że w życiu narodu polskiego zawsze była i jest obecna Matka Boża z Jasnej Góry. „Również my czujemy się Jej dziećmi, poznaliśmy Ją może jeszcze bardziej właśnie przez św. Jana Pawła II. Jest to moment ważny dla mnie osobiście, żeby w Jej dłonie polecić mogę jeszcze raz na nowo cały los narodu polskiego” – mówił do zebranych w Kaplicy Matki Bożej pasterzy – abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego i abp. seniora Stanisława Nowaka, paulinów na czele z generałem Zakonu o. Arnoldem Chrapkowskim i przeorem Jasnej Góry o. Łukaszem Bizunem.

„Przyjechałem tutaj również, aby bezpośrednio od Ojca Świętego Franciszka przekazać wam nie tylko pozdrowienia, ale właśnie jego błogosławieństwo, jego wolę, byście trwali w wierze” – powiedział watykański sekretarz stanu na zakończenie modlitwy w Kaplicy Matki Bożej.

Wizyta na Jasnej Górze najbliższego współpracownika Ojca Świętego ma dla nas ogromne znaczenie – powiedział o. Arnold Chrapkowski. Przełożony generalny Zakonu Paulinów wyraził radość, że w jasnogórski pielgrzymi szlak wpisał się kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. O. Chrapkowski w imieniu paulinów i wszystkich jasnogórskich pielgrzymów zapewnił dostojnego gościa, a przez niego papieża Franciszka, o nieustannej modlitwie we wszystkich intencjach papieskich i w intencji Kościoła Powszechnego.

Hierarcha zapytany przez dziennikarzy o przyjazd papieża Franciszka na Jasną Górę za dwa lata powiedział, że choć byłoby to jego osobistym pragnieniem, to program papieskiej pielgrzymki w 2016 r. nie został jeszcze ostatecznie ustalony.

Po krótkim pobycie na Jasnej Górę kard. Parolin udał się do Warszawy, gdzie jeszcze dziś wieczorem będzie uczestniczył we wręczeniu Nagrody Solidarności. Odbierze ją lider Tatarów Krymskich Mustafa Dżemilew.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama