Nowy numer 42/2018 Archiwum

Minister edukacji daje pracę koleżance

Dyrektorką Ośrodka Rozwoju Edukacji została znajoma Joanny Kluzik-Rostkowskiej, która ostatnie lata spędziła nie w edukacji, a w mediach. Przez kilkanaście lat pracowała z obecną minister edukacji w kilku redakcjach. Aleksandra Zawłocka dyrektorem ORE została bez konkursu.Szefowa resortu odrzuca zarzuty o protekcję.

Obowiązki dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji - placówki doskonalenia nauczycieli, a także instytucji pośredniczącej w podziale funduszy unijnych na edukację - pełni od czwartku Aleksandra Zawłocka. Według "Rz" obie panie łączy wieloletnia znajomość i współpraca na niwie dziennikarskiej.

W sprawie nominacji dla Zawłockiej minister przekonuje, że decyzję o zatrudnieniu podjęła ze względu na jej umiejętności menedżerskie, a nie relacje towarzyskie. ORE musi wywiązać się z kilku strategicznych zobowiązań. Chodzi m.in. o projekt e-podręczników, które mają być gotowe do września 2015 r. Ośrodek ma także czynnie włączyć się w reformę obniżającą wiek szkolny.

« 1 »

Zobacz także

 • goscimira
  12.05.2014 09:54
  Fajnie, powspominać stare dzieje , gdzie gdzie np górnik był ministrem zdrowia, a lekarz ministrem np komunikacji.
  Ważne, ze byli członkami POlskiej Zjednoczonej(?) Partii (Robotniczej :D)
  doceń 4
 • Scott
  12.05.2014 10:06
  No i co że osoboministrzyni pomogła osobokoleżance? Prawdopodobnie będzie się jej żyło teraz lepiej, więc jest to spełnianie jednej z obietnic osobopremiera.
  doceń 1
 • Agaton
  12.05.2014 10:56
  Papież Jan Paweł II obdarował kapeluszem kardynalskim swojego przyjaciela księdza Stanisława Nagy.
 • elka
  12.05.2014 17:42
  Normalne w rządach PO.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy