Nowy numer 49/2020 Archiwum

56 milionów zabitych. Ona dała pretekst

Naprawdę nazywa się Norma McCorvey, choć bardziej jest znana pod sądowym pseudonimem Jane Roe. Wytoczony przez nią proces sądowy, znany pod nazwą „Roe przeciw Wade”, posłużył ruchom proaborcyjnym do rozpętania w USA kampanii na rzecz legalizacji aborcji. Sprawa oparła się o Sąd Najwyższy USA, który wydał w 1973 r. wyrok wprowadzający w tym kraju prawie nieograniczone możliwości zabijania dzieci nienarodzonych.

Jakie były dalsze losy Normy McCorvey? Dwa razy próbowała popełnić samobójstwo. Pracowała w klinice aborcyjnej w Dallas. Gdy obrońcy życia prowadzili pikiety pod jej kliniką, obrzucała ich stekiem wyzwisk. Później jednak – przy okazji wyjść na papierosa – zaczęła rozmawiać z pikietującym klinikę pastorem. Poznała także wolontariuszkę Operation Rescue Rondę Mackay, która sama o mało nie poddała się aborcji. Poznała także jej córeczki Emily i Chelsea. Ciepło, jakiego zaznała wśród nich, kontrastowało z postawą, jaką widziała u ludzi z aborcyjnego biznesu. Gdy Emily zaprosiła ją do kościoła, w dawnej Jane Roe coś się złamało. Tego wieczoru w kościele nawróciła się sercem, a potem - w 1995 r. – przyjęła chrzest w kościele baptystycznym. Trzy lata później przeszła na katolicyzm.

Oto, co ma teraz do powiedzenia światu:

Największy błąd w życiu ABORCJA
ratuj zycie

P.S. Wymieniona w filmie przez Normę McCorvey liczba 50 milionów dzieci nienarodzonych, zabitych w USA od czasu wyroku w sprawie Roe v. Wade, nie jest już, niestety, aktualna. Od czasu nagrania tego materiału wzrosła ona do około 56 milionów...

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama