Nowy numer 25/2018 Archiwum

Rusza odbudowa tęczy

Rusza odbudowa "Tęczy" na pl. Zbawiciela w Warszawie - ma ona stanąć tam ponownie 1 maja, w 10. rocznicę wstąpienia Polski do UE. Wcześniej, od 10 do 13 kwietnia, w stołecznej Zachęcie odbędą się warsztaty, podczas których przygotowanych zostanie 22 tys. sztucznych kwiatów.

Weźmie w nich udział autorka instalacji Julita Wójcik. Organizatorem spotkań jest Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego "Tęcza".

Kwiaty przygotowane podczas warsztatów będą mocowane na stalowej instalacji po 23 kwietnia. Właściciel instalacji Instytut Adama Mickiewicza ma podpisaną umowę z miastem na eksponowanie "Tęczy" na pl. Zbawiciela do końca 2015 r.

Barwna instalacja ze sztucznych kwiatów w kolorach tęczy została spalona 11 listopada ub.r. podczas Marszu Niepodległości. To nie pierwsze podpalenie w historii "Tęczy" na pl. Zbawiciela w Warszawie - po poprzednim spaleniu tęcza została naprawiona i powróciła na plac zaledwie kilka dni przed Świętem Niepodległości.

"Tęcza" stanęła na placu Zbawiciela w czerwcu 2012 r. Wcześniej, podczas polskiej prezydencji, zdobiła plac przed Parlamentem Europejskim. jest kojarzona ze środowiskiem lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transseksualnych, którego symbolem jest tęczowa flaga. Jej wartość Zarząd Oczyszczania Miasta oszacował na 70 tys. zł.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

 • Awa
  02.04.2014 18:30
  A teraz będzie odbudowana na kilka dni przed rocznica katastrofy smoleńskeij
  doceń 10
 • jednamama
  03.04.2014 08:17
  Odbudowa ma kosztować - o ile dobrze pamiętam - ponad 70 000 złotych. Cieszyłabym się, gdyby je dostali rodzice niepełnosprawnych dzieci na żywność, sprzęt rehabilitacyjny etc. Szkoda, że decydenci nie mają wyobraźni miłosierdzia.
  doceń 11
 • wit
  03.04.2014 09:38
  Można obsadzić szybko rosnącymi, pięknymi pnączami (np. fallopią) i za kilka lat problem w piękny sposób sam się rozwiąże.
  doceń 7
 • Tomasz
  03.04.2014 11:04
  Do następnego razu.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama