Nowy numer 25/2018 Archiwum

W nowym „Gościu”

Przegląd tekstów z kolejnego numeru „Gościa Niedzielnego”:

Watykański pacjent [ks. Tomasz Jaklewicz w cyklu wielkopostnym z Janem Pawłem II]

„Cierpienie ludzkie budzi współczucie, budzi także szacunek – i na swój sposób onieśmiela” – napisał. Świat cierpienia był mu dobrze znany. Dźwiganie krzyża choroby, bólu fizycznego i duchowego traktował jako część swojego powołania.


Kasa z nieba [Marcin Jakimowicz]

Czy można się modlić o pieniądze? – zapytała znajoma katechetka w drugiej klasie podstawówki. „Nieee!” – zgodnym chórem krzyknęły dzieci. Nie? A dlaczego nie? 


Ucieczka z Krym-inału [Jacek Dziedzina]

Krym opanowali kryminaliści. Musieliśmy stamtąd wyjechać w obawie o nasze dzieci – mówią nam uciekinierzy z półwyspu zajętego przez Rosję. W Polsce starają się o status uchodźców. Z nadzieją, że kiedyś wrócą na Krym. Ukraiński Krym.

Wykiwał Hitlera [Mariusz Majewski]

Hiszpan Juan Pujol Garcia był skromnym hodowcą kur oraz menedżerem podrzędnego domu noclegowego w Madrycie. Inicjatywa, którą podjął podczas II wojny światowej, uczyniła z niego najskuteczniejszego podwójnego agenta tego konfliktu i bohatera aliantów.

To nie są nasze pieniądze!

O przyszłych emeryturach
i za mało odważnym rządzie
z prof. Leokadią Oręziak,
 kierownikiem Zakładu Finansów Przedsiębiorstw i Ubezpieczeń w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie
rozmawia Tomasz Rożek.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama