Nowy numer 42/2019 Archiwum

Miasta bez gender

Mimo medialnej kampanii ośmieszającej głosy przeciw gender, Polacy myślą samodzielnie.

Rady miast w Ostrołęce i Łapach na Podlasiu, a także samorządy powiatowe w Piasecznie i Jaworze na Dolnym Śląsku, podjęły uchwały w sprawie ideologii gender. W Kielcach natomiast przygotowano obywatelski projekt uchwały sprzeciwiający się próbom seksualizacji dzieci i promocji sprzecznych z naturą zachowań seksualnych. Dziś podobny projekt trafi do rady miasta Białegostoku.

Radni z Piaseczna w przyjętej uchwale ostrzegli, że gender niszczy integralność płci i rodzinę. Zaprotestowali przeciwko uzależnianiu przyznawania środków unijnych od promowania tej ideologii. Sprzeciwili się też odbieraniu rodzicom prawa do wychowywania dzieci zgodnie z najważniejszymi wartościami, jakie wyznają, co jest sprzeczne z Konstytucją.

W większości wymienionych miast głosowanie nad uchwałą poprzedziła burzliwa dyskusja. Radny SLD z Łowicza Ryszard Szmajdziński przekonywał, że głosowanie w tej sprawie nie leży w kompetencjach Rady Miejskiej. Za przyjęciem uchwały byli najczęściej radni PiS, przeciwko głosowali przedstawiciele SLD. W Ostrołęce i Łowiczu część reprezentantów PO odmówiła udziału w głosowaniu.

Fakt, że mimo medialnej kampanii ośmieszającej niemal każdy głos przeciwko gender, udało się przyjąć tego typu „oddolne” uchwały w kolejnych polskich miastach, nastraja optymistycznie. Oznacza to bowiem, że Polacy nie utracili zdolności samodzielnego myślenia i potrafią iść pod prąd modnym ideologiom, jeśli są one groźne.

« 1 »

Zobacz także

 • demokrata
  05.02.2014 17:15
  To oznacza, że ludzie nie potrafią myśleć samodzielnie. Nie ma czegoś takiego jak "ideologia gender" To wymysł KRK który ma odwrócić uwagę ludzi od skandali seksualnych kleru. Widać tu, że wystarczy postraszyć ludzi nieistniejącą ideologią by ci zaczęli panikować.
  doceń 0
 • Stanisław_Miłosz
  06.02.2014 22:39

  Jakiś publicysta na wPolityce.pl porównał głosy różnych "demokratów" w obronie ideologii gender, a przeciw Kościołowi do poszczekiwania z za węgła. Uważam, że to trafne porównanie, bo tak naprawdę wiedzą, że mącą i boją się że ta zdrowa większość się ocknie i pogoni ich gdzie pieprz rośnie. Zdrowa większość, gdyż normalność jest trwale zaszyta w zbiorowej i osobniczej psychice, w kulturze, bo jest warunkiem przetrwania gatunku. Tylko z powodu otumanienia niewiedzą, nachalnym i długotrwałym kłamstwem, ta zdrowa większość może pozwalać sobą manipulować. Gdy jednak tę barierę kłamstwa się pokona, w prosty i zrozumiały sposób, jak czyni to m.in. ks. Oko, to właśnie są takie efekty jak w tych miastach, w którch antygenderowe uchwały podjęto.

   

  doceń 3
 • Piotr_Adamczyk
  07.02.2014 11:03

  Oto przykład finansowania z programu UE Kapitał Ludzki pseudonaukowych popisów polskich genderystów:

  http://www.tea.org.pl/userfiles/file/Seminaria/teoria_i_praktyka_queer_a_polski_ruch_lgbt_-_prezentacja_autorstwa_dr_hab._joanny_mizielinskiej.pdf

 • operator
  07.02.2014 11:06
  bardzo polecam wczorajszy program Jana Pospieszalskiego!!!
  http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/jan-pospieszalski-blizej/wideo/06022014-2230/13677695
  doceń 5

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL