Nowy numer 28/2018 Archiwum

Austria: będzie ewakuacja Polaków

Prognozy meteorologiczne dla południowej Austrii nieco poprawiły się w niedzielę. Śnieg ma wprawdzie nadal padać, ale już nie tak intensywnie jak poprzednio, kiedy służba meteorologiczna ZAMG podkreślała, że tak obfite opady zdarzają się tam raz na 75-100 lat.

Miejscami śnieg ma przechodzić w deszcz. Zacznie też wiać fen.

We wschodnim Tyrolu stopień zagrożenia lawinowego obniżono z 4 do 3 w pięciostopniowej skali. Opady śniegu w nocy z soboty na niedzielę okazały się tam mniej intensywne niż przewidywano. W odśnieżaniu dróg pomaga wojsko. Sześć gmin wciąż było w niedzielę odciętych od świata. Ponieważ ruch drogowy jest poważnie utrudniony, postanowiono, że w poniedziałek uczniowie we wschodnim Tyrolu będą mieli wolne.

W Dolnej Karyntii marznący deszcz spowodował w niedzielę zerwanie wielu linii energetycznych. Przed południem bez prądu były tam trzy tysiące gospodarstw domowych.

Konsul generalny RP w Wiedniu Andrzej Kaczorowski powiedział PAP w niedzielę, że grupa polskich turystów uwięzionych we wschodnim Tyrolu, w miejscowości Hochlienz, około godz. 14 zacznie wracać do Polski. Lokalny sztab kryzysowy podjął decyzję o chwilowym otwarciu drogi prowadzącej do miejscowości, dzięki czemu turyści będą mogli wrócić do domu. Ich przejazd ma się odbyć pod nadzorem oddziałów ratowniczych. 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama