Nowy numer 20/2019 Archiwum

Smog nas zabija

Najgorzej jest zimą w dużych miastach. Produkujemy i wpuszczamy do powietrza truciznę, którą później oddychamy. Zobacz najnowszy film Tomasza Rożka!

Smog nas zabija - Nauka. To lubię.
Nauka. To lubię

« 1 »

Zobacz także

 • Filip
  27.01.2014 23:44
  Bardzo dobry film, choć mógłby też głębiej poruszyć temat. Obecnie mówi się, że co złe to dym papierosowy, ale o pyłach PM 10 i PM 2.5 nie wiele słychać w mediach. A powinno, gdyż pył PM 2.5 przenika przez "filtr" w ludzkim nosie i akumuluje się w organizmie. Pył PM 10 jest filtrowany przez ludzki nos. A więc PM 2.5 jest bardzo niebezpieczny. W Warszawie stężenie tego pyłu teoretycznie nie przekracza norm, jednak trzeba zauważyć, że jest bardzo mało stacji badawczych. Pewne źródła mówią, że smog w Warszawie jest o połowę mniejszy niż w Krakowie, a to, w przeliczeniu na ilość wypalanych papierosów oznacza, że przyjmuje się do organizmu ilość toksyn równych wypaleniu kilku papierosów dziennie bez względu na to czy pali czy nie pali. Podkreślam, że są to informacje nie pewne, ale na pewno warte zainteresowania. Może ktoś rozwinie ten temat, poprawi to co napisałem i/lub uzupełni?
  doceń 0
 • Piotr
  28.01.2014 17:22
  Filmik ciekawy, ale z wyświetlanym wschodem to raczej żart internatów.
  3:19 w prawym dolnym rodgu widać logo biura podróży.
  doceń 0
 • Maluczki
  28.01.2014 19:28
  Panie Rożek!
  W Katowicach i innych miastach dawno mogło być ogrzewanie gazowe!
  Jednak przez "dbałość" o nas rządu Donalda Tuska, mało kogo stać na opalanie gazem, ponieważ dzięki podpisanej umowie przez rząd z Rosją, mamy najdroższy gaz w Europie, a może i na świecie. Płacimy ruskim przeszło 500 USD za 1000m sześć., kiedy w USA tyle samo gazu kosztuje 70 USD.

  Poza tym: W Chinach też palą w piecykach?
  Na jakich badaniach Pan opiera swoje informacje zawarte w filmiku?
  Jak tam pomiary smogu w lecie?
  doceń 0
 • Renatka
  29.01.2014 09:15
  Tak z ciekawości: (teoretycznie) ile krócej będą żyć ludzie w Krakowie? Niestety nie było tego miasta na liście na końcu...
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL