To efekt dwuletniej renowacji imponującego, wysokiego na 13 metrów głównego ołtarza bazyliki w Pszowie. Właśnie zniknęły rusztowania, zasłaniające dotąd ołtarz, m.in. w czasie ostatniego wrześniowego odpustu, na którym zjawiło się ok. 8 tysięcy mieszkańców ziemi rybnickiej, wodzisławskiej i raciborskiej. Gdy zbieraliśmy materiał do tego tekstu, właśnie trwało czyszczenie obrazu Uśmiechniętej pszowskiej Madonny. Ma być gotowy na poświęcenie odnowionego ołtarza 8 grudnia. Co w ołtarzu się zmieniło? Przede wszystkim kolor.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Czytasz fragment artykułu
Subskrybuj i czytaj całość
już od 14,90 zł








