Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kaczyński w Kijowie

Przyjechaliśmy, żeby wesprzeć dążenia społeczeństwa ukraińskiego do integracji z Unią Europejską, dążenia do tego, żeby być razem - powiedział Jarosław Kaczyński, który wraz z grupą polityków PiS przyleciał w niedzielę rano do Kijowa.

"Uważamy, że to jest ważne dla Ukrainy, Polski i dla UE. Uważamy, że powinnniśmy to wesprzeć, bo to jest w polskim interesie i w interesie całej Europy. Jednocześnie przyjeżdżamy tutaj także i dlatego, że chcemy kontynuować to wszystko, co było dziełem mojego śp brata prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, który prowadził politykę zmierzającą do tego, by ta część Europy była razem, była razem z Unią Europejską i mogła się integrować w tej wielkiej całości jaką jest Europa i w tej mniejszej całości jaką jest Europa Środkowo-Wschodnia" - powiedział prezes PiS dziennikarzom w Kijowie.

Szef Prawa i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński zapewnił w niedzielę na demonstracji w Kijowie, że Polska zawsze będzie wspierać sprawę integracji europejskiej Ukrainy. "Jesteście potrzebni Unii Europejskiej" - podkreślił zwracając się do uczestników wielotysięcznej manifestacji.

Kaczyński przemawiając na demonstracji poparcia dla integracji Ukrainy z UE, która odbywa się na głównym placu ukraińskiej stolicy, Majdanie Niepodległości, wyraził nadzieję, że Ukraina będzie w przyszłości członkinią UE.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości skrytykował także brutalną akcję milicji, która w sobotę nad ranem rozpędziła demonstracje na Majdanie, raniąc kilkadziesiąt i zatrzymując 35 osób. "Odpowiedzialni za użycie siły powinni być ukarani" - oświadczył Kaczyński.

Demonstracje w Kijowie i innych ukraińskich miastach trwają od 21 listopada, kiedy rząd Ukrainy ogłosił, że wstrzymuje przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. W niedzielę w Kijowie trwa wielotysięczna prounijna demonstracja.

« 1 »

Zobacz także

 • Agaton
  01.12.2013 13:42
  Mógłby tam już na zawsze pozostać.
 • Podpisany
  01.12.2013 15:29
  Bardzo chcemy, żeby Ukraińcom narzucali "prawa homoseksualne", utrącali ich gospodarkę (węgiel), połowy ryb, naciskali w sprawie aborcji, aby mieli benzynę po 5,5 zl. zamiast po 1,5, a w sferze gospodarczej 90% ich praw (wg prof. Pawłowicz) stanowili dziwni ludzie oddaleni od nich o 3 tysiące kilometrów. TEGO CHCEMY? To im zalecamy? Że Kaczyński to rozumiemy - głosował za tym rękami i nogami, ale czy wszyscy im tego życzymy? Serio?
  doceń 2
 • Lenka
  01.12.2013 16:38
  Podpisany, a wolisz Ukrainę stowarzyszoną z Rosją, pod wpływem Rosji i zależną od Rosji?

  Ukraina tak naprawdę ma tylko dwie drogi: albo na wschód z Rosją albo na zachód z UE i Polską - myślę, że dla Polski tysiąc razy korzystniejsza jest ta druga opcja.

  Dzięki temu może chociaż trochę uniezależnimy się od Rosyjskiego gazu i energii i zyskamy na Ukrainie łatwiejszy rynek zbytu dla naszych polskich produktów spożywczych.

  Poza tym Ukraina stowarzyszona z UE będzie dobrą "strefą buforową" chroniącą nas przed Rosją. A chyba już nikt nie wierzy, że Rosja ma wobec naszego kraju pokojowe i braterskie zamiary...

  Kaczyński wie, co mówi.
  doceń 0
 • alfa
  02.12.2013 15:03
  Persona non grata pod każdą szerokością geograficzną i w każdym towarzystwie.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama