GN 24/2018 Archiwum

Czuwający

W ostatnich miesiącach w Brazylii, Egipcie, we Francji i innych krajach na całym świecie, na ulice wyszli młodzi ludzie, którzy pragną aby politycy usłyszeli ich opinię.

Niektórzy z nich walczą w obronie wartości, inni ujawniają popełniane nadużycia i niesprawiedliwe prawa, jeszcze inni domagają się demokracji.

Ci młodzi wybrali zaangażowanie w obronie sprawiedliwości i prawdy, poprzez pokojowe  działania publiczne, bez użycia przemocy. Organizują marsze, czuwania, stojąc lub siedząc, w dzień albo w nocy, aby nasze sumienia nie zasypiały, aby przypomnieć politykom ich odpowiedzialność, aby na nowo powiedzieć ludzkości jakie są jej niepodważalne fundamenty.

Nikt nie pozostał obojętny wobec ich zaangażowania, wzbudzali zdziwienie, sprzeciw, albo odwrotnie: nadzieję i radość. Nawet jeśli nie istnieją między nimi bezpośrednie powiązania, to czy poprzez formę, kontekst i cele nie wydają się oni wyrastać ze wspólnych korzeni i sięgać do tej samej inspiracji w historii ludzkości?

Wszystkie te zrodzone spontanicznie ruchy, szeroko wspierane i podejmowane przez organizacje społeczne, wołają o naszą uwagę. Wzywają nas do refleksji, do kształtowania i formowania siebie, aby rozeznawać wezwania Ducha Świętego i wybrać, każdy na swój sposób, jak my sami możemy stać się ludźmi czuwającymi.- zachęcają do refleksji twórcy filmu "Czuwający"..

Czuwający
wiara

* * *
Film został zrealizowany przez Wspólnotę Chemin Neuf w ramach Międzynarodowej Fraterni Ekumenicznej Net For God. Więcej filmów i informacji n/t Net For God na www.ekumenizm.wiara.pl

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama