Nowy numer 39/2020 Archiwum

Obrona konieczna

To zwyczajny skandal, że oddając dziecko do przedszkola, muszę się upewnić, czy mi go tam nie molestują.

Opisana przez naszego kolegę redakcyjnego, Przemka Kucharczaka, historia z przedszkola w Rybniku – Chwałowicach (Gender? Bunt rodziców) powinna trafić na czołówki wszystkich portali i serwisów informacyjnych. Dlaczego? Bo w Rybniku doszło do molestowania nieletnich, ba, najmłodszych, przedszkolaków. Nie, nie wycofam się z tego „och, dlaczego tak ostro?” sformułowania. Molestowaniem – cóż z tego, że „tylko” psychicznym – jest bowiem podstępne, stopniowe, w formie zabawy – a jakże – wkładanie do najmłodszych umysłów ideologicznej zarazy, nazwanej dla niepoznaki lanserskim terminem „gender”.

A zatem przyłapanie czy to dyrekcji, czy to poszczególnych wychowawców na bardziej lub mniej świadomym przeszczepianiu programów genderowych do programu rocznego w przedszkolach, powinno skutkować determinacją rodziców w usunięciu z placówki takich „pedagogów”. Publiczne przedszkola są własnością samorządów – i to od władz należy oczekiwać podjęcia odpowiednich kroków. Ostatecznością dopiero powinno być zabranie dziecka z placówki. A jeśli realizacja programu pójdzie jeszcze dalej niż miało to miejsce w Rybniku i w przedszkolu pojawią się „instruktorzy”, którzy będą „uświadamiali” moje dzieci – to już ani na samorząd, ani na wozy transmisyjne mediów walczących z pedofilią (no, przecież) czekać nie należy, tylko działać adekwatnie do sytuacji – czyli w obronie koniecznej. Dokładnie tak samo, gdy atakują na ulicy. Różnicy nie widzę. Poza przebraniem napastników.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Jacek Dziedzina

Dziennikarz działu „Świat”

W „Gościu" od 2006 r. Studia z socjologii ukończył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował m.in. w Instytucie Kultury Polskiej przy Ambasadzie RP w Londynie. Laureat nagrody Grand Press 2011 w kategorii Publicystyka. Autor reportaży zagranicznych, m.in. z Wietnamu, Libanu, Syrii, Izraela, Kosowa, USA, Cypru, Turcji, Irlandii, Mołdawii, Białorusi i innych. Publikował w „Do Rzeczy", „Rzeczpospolitej" („Plus Minus") i portalu Onet.pl. Autor książek, m.in. „Mocowałem się z Bogiem” (wywiad rzeka z ks. Henrykiem Bolczykiem) i „Psycholog w konfesjonale” (wywiad rzeka z ks. Markiem Dziewieckim). Prowadzi również własną działalność wydawniczą. Interesuje się historią najnowszą, stosunkami międzynarodowymi, teologią, literaturą faktu, filmem i muzyką liturgiczną. Obszary specjalizacji: analizy dotyczące Bliskiego Wschodu, Bałkanów, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, a także wywiady i publicystyka poświęcone życiu Kościoła na świecie i nowej ewangelizacji.

Kontakt:
jacek.dziedzina@gosc.pl
Więcej artykułów Jacka Dziedziny

 

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także