Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wipler nie jest już prezesem

Przemysław Wipler, który, jak twierdzi, został pobity podczas interwencji policji pod jednym z warszawskich klubów, nie jest już prezesem stowarzyszenia Republikanie. Poseł sam zrezygnował ze sprawowanej funkcji.

O swojej decyzji Wipler poinformował członków stowarzyszenia w rozesłanym przez siebie komunikacie. Polityk zaznaczył, że "niezależnie od jego oceny przebiegu wydarzeń, nie przysparzałby problemów stowarzyszeniu i jego członkom, gdyby nie było go w tamtym miejscu i o tamtej porze". "To co nie ulega wątpliwości, to fakt, że zostałem dotkliwie pobity i że zostały opublikowane w mediach zmanipulowane informacje na mój temat. Mam nadzieję, że zostaną upublicznione nagrania z monitoringu" - podkreśla Wipler.

Jak zaznacza poseł w przesłanym do członków założonego przez siebie stowarzyszenia, teraz priorytetem dla niego będzie wyjaśnienie sprawy, więc przez najbliższe tygodnie skupi na tym zajęciu wszystkie swoje siły. "W związku z tym, po konsultacji z innymi członkami Zarządu Stowarzyszenia Republikanie, zawieszam sprawowanie funkcji Prezesa Zarządu Stowarzyszenia" - zdecydował Wipler.

Nowy zarząd stowarzyszenia ma zostać wybrany podczas Zjazdu Republikańskiego, który odbędzie się 23 listopada. Do tego czasu, pracami stowarzyszenia kierować będzie dotychczasowa wiceprezes, Anna Streżyńska.

"Jeszcze raz dziękuję za okazane w ostatnich dniach wsparcie dla mnie i mojej rodziny" - kończy swój list Wipler.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Ikar
  01.11.2013 13:03
  Bez względu, kto zaczął, zaniepokoiło mnie to, że sprawę Wiplera media szybko połączyły z korupcją w PO. O ile pijacka burda posła to mały pikuś, co najwyżej powód do pogrążeni palcem, o tyle kupczenie stanowiskami to sprawa wagi państwowej. Zestawienie tych spraw w TVN sprawiło, iż ta druga sprawa nabrała wrażenia mało znaczącej. Chyba partii rządzącej była na na rękę wpadka Wiplera. Mnie się włącza spiskowa teoria dziejów.
  doceń 0
 • jurek
  01.11.2013 22:37
  Ale chyba nie zostal monarchista?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama