Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ziemia zatrzęsła się w Chile

Względnie silne trzęsienie ziemi oceniane na 6,6 stopni w skali Richtera wystąpiło w czwartek u wybrzeży Chile - poinformowały amerykańskie służby geosejsmiczne USGS. Nie ma doniesień o ofiarach i szkodach.

Centrum wstrząsów znajdowało się 68 kilometrów na południowy zachód od liczącego ponad 100 tysięcy mieszkańców miasta Coquimbo (na północy kraju), na głębokości 10 kilometrów.

Według AP w położonej blisko 500 kilometrów na południe stolicy kraju, Santiago, zachwiały się budynki.

Chile leży w strefie szczególnie narażonej na trzęsienia ziemi. To właśnie w tym kraju, w okolicach Valdivii, miało miejsce w 1960 r. największe we współczesnych dziejach trzęsienie, zwane „wielkim trzęsieniem chilijskim”. Zginęło w nim ok. 3 tysiące ludzi.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama