Nowy numer 25/2021 Archiwum

Nie spieszmy się na cmentarz

Rozpoczynają się działania policyjne „Znicz 2013”. O bezpieczeństwo w tych dniach zadbają policjanci ruchu drogowego. Na ulicach, w środkach komunikacji miejskiej i w rejonach cmentarzy służbę pełnić będą również policyjni wywiadowcy.

Podczas działań „Znicz 2013” nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będą czuwać policjanci, funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz żołnierze Żandarmerii Wojskowej.

- Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy ze sobą dużych kwot. Nie będą nam tam potrzebne, a mogą paść łupem złodziei kieszonkowych. Zabierzmy ze sobą tyle gotówki, ile będzie nam potrzebne do kupienia zniczy i wiązanek. Robiąc porządki na grobach i wokół nich oraz zapalając znicze, nie spuszczajmy z oka torebek, płaszczy czy innych wartościowych przedmiotów. Dobrze jest, gdy ktoś bliski lub znajomy może nam towarzyszyć na cmentarzu. Wtedy mamy większą możliwość przypilnowania naszych rzeczy osobistych - radzą policjanci. - Pamiętajmy o tym, aby pieniądze, dokumenty czy telefon komórkowy, w miarę możliwości trzymać w wewnętrznej kieszeni ubrania. Na pewno utrudnimy w ten sposób złodziejowi ewentualną próbę kradzieży.

Nie spieszmy się na cmentarz   Cmentarze w Rembertowie i Marysinie www.policja.waw.pl

Policjanci przypominają, aby wybierając się w długą drogę, być wypoczętym, bądź zapewnić sobie pomoc innego kierowcy. Trasę lepiej pokonywać etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek. Warto sprawdzić, czy wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Kierowcy powinni być przygotować się na zmianę w organizacji ruchu przede wszystkim w pobliżu cmentarzy. Lepiej wybrać się komunikacją miejską, która dowiezie nas praktycznie pod same bramy cmentarzy.

- Jedźmy ostrożnie i miejmy na uwadze, że pieszy o zmroku dostrzegany jest przez kierującego niemal w ostatniej chwili. Pieszych uczulamy, aby zadbali o własne bezpieczeństwo i jeśli nie jest to absolutnie konieczne nie korzystali z jezdni, a jeżeli muszą by pamiętali o zasadzie szczególnej ostrożności. Przydatne będą elementy odblaskowe, które znacznie poprawią waszą widoczność - radzi policja.

 

Nie spieszmy się na cmentarz   Ruch w okolicach cmentarza na Wawrzyszewie www.policja.waw.pl

W rejonach stołecznych cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich, została wprowadzona czasowa organizacja ruchu drogowego. Trzeba pamiętać, że polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych.

W dniach 1-3 listopada w pobliżu warszawskich nekropoli priorytet będzie miała komunikacja miejska, ulice przy cmentarzach zostaną wyłączone z ruchu, a w ich pobliżu powstaną parkingi dla zmotoryzowanych. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi aż 25 specjalnych linii autobusowych i dwie dodatkowe linie tramwajowe. Ponadto zostaną wprowadzone liczne zmiany w kursowaniu wybranych linii tramwajowych i autobusowych, które ułatwią dojazd do cmentarzy.

 

Nie spieszmy się na cmentarz   Nekropolie na Powązkach www.policja.waw.pl

Zamknięcia w okolicach cmentarzy:

Cmentarz Bródnowski: zamknięte Rondo Żaba; ulica św. Wincentego od Ronda Żaba do ul. Gilarskiej; ul. Odrowąża i P. Wysockiego od ronda do W. Syrokomli; ul. Matki Teresy z Kalkuty od ul. P. Wysockiego do M.K. Ogińskiego oraz od ul. Bolesławickiej do św. Wincentego; ul. Chodecka od ul. Matki Teresy z Kalkuty do Wyszogrodzkiej; ul. Smoleńska; ul. Kołowa od św. Wincentego do Handlowej.

Cmentarz Powązkowski i Wojskowy: zamknięta ul. Powązkowska od ul. Okopowej do Trasy AK; zamknięta zachodnia jezdnia (w kierunku Ochoty) ul. Okopowej od ul. Powązkowskiej do M. Anielewicza.

 

Cmentarz Północny i Wawrzyszewski: zamknięta ul. Arkuszowa od ul. Estrady do ul. Wólczyńskiej; ul. Wólczyńska od ul. K. Wóycickiego do al. W. Reymonta; ul. T. Nocznickiego od ul. Wólczyńskiej do J. Kasprowicza; ul. Opłotek; ul. Palisadowa; ul. K. Wóycickiego w okolicy bramy głównej.

Nie spieszmy się na cmentarz   Objazdy i zamknięcia w obrębie Cmentarza Bródnowskiego www.policja.waw.pl

Cmentarze w Rembertowie i Marysinie: zamknięta ul. Grzybowa od ul. Wspólnej (Wesoła) do Zygmunta III; ul. Korkowa w okolicy cmentarza.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

Nie spieszmy się na cmentarz   Cmentarze przy ul. Wolskiej www.policja.waw.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama