Nowy numer 24/2018 Archiwum

Pedofilia nie jest orientacją

Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne przyznaje się do błędu.

Szokująca instrukcja Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego, klasyfikująca pedofilię jako "orientację seksualną", faktycznie pojawiła się w najnowszej edycji Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders ("Klasyfikacja zaburzeń psychicznych"). Psychologowie tłumaczą jednak, że to błąd i że instrukcja zostanie poprawiona.

W tekście słowo "orientacja" miało pojawić się dla rozróżnienia pomiędzy osobami odczuwającymi popęd seksualny do dzieci, ale nie realizującymi go, a czynną pedofilią. Jednak nawet w takim kontekście jest ono niebezpiecznym rozmiękczaniem faktu, że mamy do czynienia ze zboczeniem.

"'Orientacja seksualna' nie jest terminem używanym do kryteriów diagnostycznych dla choroby pedofilii, a jego wykorzystanie w tekście DSM-5 jest błędem i powinno być rozumiane jako 'zainteresowanie seksualne' . W rzeczywistości APA uważa zaburzenie pedofilskie za 'parafilię' [dewiację - przyp. Sz.B.], a nie za 'orientację seksualną'" - czytamy w oświadczeniu. Błąd ma zostać skorygowany w kolejnych edycjach klasyfikacji. 

Zmiany nazewnictwa w dziedzinie seksualności, idące w parze z coraz agresywniejszym seks-lobbingiem środowisk lewackich, wywołują zrozumiałe  protesty. Jeszcze przed opublikowaniem oświadczenia ze strony APA Sandy Rios, przedstawicielka Amerykańskiego Stowarzyszenia Rodzin oświadczyła: "Tak jak APA uznał w połowie lat 70-tych homoseksualizm za 'orientację' pod ogromną presją aktywistów homoseksualnych, tak  teraz, pod presją aktywistów pedofilskich, którzy publicznie deklarują chęć na seks z dziećmi, zmienia pedofilię jako zaburzenie psychiczne na orientację seksualną".

« 1 »

Zobacz także

 • barszcz4
  01.11.2013 10:35
  Redakcja ordynarnie kłamie.
  Żadne towarzystwo naukowe żadnego oświadczenia czy dokumentu nazywającego pedofilię orientacją seksualną nie opublikowało.
  Szczytem bezczelności jest oczekiwanie na oficjalne stanowisko APA, kiedy całe zamieszanie wywołane zostało przez AFA. Co więcej: portal który opublikował kłamliwą informacje już ją sprostował, nazywając rzecz po imieniu, czyli ze pedofilia nie jest orientacja seksualna, nazwał to błędem AFA zresztą ...
  Kłamstwo to grzech.
  doceń 0
 • pawell
  03.11.2013 15:07
  Dla tych którzy zarzucają GN manipulację lub nierzetelność. Proponuję poczytać dokładniej na stronie DSM5. 1 listopada o 3:34PM ukazała się errata do tekstów gdzie wprowadzono zmianę słowa "orientation" na "interest".
  http://www.dsm5.org/Documents/Paraphilias_103113.pdf
  Swoją drogą poprawki dotyczą także innych odchyleń jak mosochizm i sadyzm.

  To tyle. Jedyna drobna poprawka to błąd GN w nazwie towarzystwa.
 • MacBlacker
  03.11.2013 20:57
  No to klops - z jednej strony ta sama organizacja uparcie twierdzi że homoseksualizm tez nie jest zaburzeniem seksualnym - a z drugiej czerwone ciemniactwo nie będzie miało czym szczuć na księży!
  doceń 2
 • Maciej
  04.11.2013 22:54
  Klasyfikacja zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania w ICD-10.
  Klasyfikacja obejmuje nieomal wszystkie kategorie diagnostyczne,którymi posługują się psychiatrzy w Polsce.
  Pedofila jest zakwalifikowana jako zaburzenia preferencji seksualnych.F65.4.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama