Nowy numer 3/2019 Archiwum

„Jak pokonać szatana”

Premiera filmu „Jak pokonać szatana” odbędzie się 31 października w stołecznym kinie Wisła. Autorem dokumentu o walce duchowej jest Michał Kondrat – wieloletni asystent egzorcysty.

„Premierę filmu specjalnie zaplanowałem na Halloween, ponieważ wiele osób traktuje ten dzień jako świetną zabawę i nie zdaje sobie sprawy, że zapalanie świeczek w dyni, przebieranie się za diabła czy jakieś mroczne postacie jest formą oddawania szatanowi czci i może otworzyć na jego działanie – wyjaśnia Michał Kondrat. Sam diabeł o tym mówi. Podczas egzorcyzmów przeprowadzanych przez o. Cipriano de Meo wyznał, że właśnie Halloween to jego święto. Jest o tym wątek w moim filmie” – dodaje autor filmu „Jak pokonać szatana”.

Autor z kamerą odwiedza najbardziej znanych egzorcystów na świecie, a także innych ekspertów od walki duchowej i posługi uwalniania. Z rozmów z nimi widz dowie się, jakie narzędzia do walki ze złym duchem oferuje Kościół, jak prawidłowo sprawuje się modlitwę o uwolnienie, kto może zwracać się do szatana w formie rozkazującej, a także jak to robić, aby było to bezpieczne.

W filmie występują m.in.: o. Gabriel Amorth - egzorcysta watykański, o. Cipriano de Meo - najdłużej posługujący egzorcysta na świecie, któremu udzielał wskazówek sam o. Pio, ks. Alvaro Bardelli - egzorcysta, proboszcz katedry w Arezzo, Angela Musolessi - świecka współpracownica o. Gabriela Amortha, tercjarka Zakonu Świętego Franciszka.

Udokumentowano też wywiad z mocno dręczoną Włoszką oraz modlitwę o uwolnienie. W filmie wypowiada się również Anna Golędzinowska, eksmodelka i autorka bestsellera „Ocalona z piekła”, która opowiada o dręczeniach demonicznych, jakich doświadcza od chwili nawrócenia.

„Jak pokonać szatana” to film dokumentalny zrealizowany we Włoszech latem 2013 r. Jego autorem jest Michał Kondrat – wieloletni asystent egzorcysty, absolwent studiów podyplomowych Kierownictwa Duchowego na Wydziale Teologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Premiera filmu odbędzie się w Kinie Wisła na warszawskim Żoliborzu 31 października o godz. 20.30. Szczegóły dotyczące filmu można znaleźć na stronie: www.jakpokonacszatana.pl.

Zwiastun filmu:

JAK POKONAĆ SZATANA - zwiastun filmu
Michał Kondrat

« 1 »

Zobacz także

 • Marcin
  25.10.2013 22:40
  Dlaczego pokaz premierowy odbędzie się tylko w Warszawie?
  doceń 1
 • Mi
  25.10.2013 23:34
  Zapowiada się ciekawie. Będą kolejne pokazy. Także: 30 Listopad 2013 -projekcja filmu odbędzie się w KCK Dobre Miejsce, ul Dewajtis 3 o godz. 18.00. Po projekcji rozmowę z autorem filmu, poprowadzi ks. dr. Marek Kotyński. Bilety w cenie 15 zł można kupić w sklepie Chrześcijańskie Granie lub na stronie: www.chrzescijanskiegranie.pl

  doceń 0
 • Marek Kochający Jezusa
  26.10.2013 10:41
  Szczęść Boże Wszystkim.

  Kochani ja od lutego tego cudownego Roku Wiary posługuję u jednego z ks. egzorcysty w trójmieście.
  Powiem Wam szczerze, że o tych sprawach powinno się mówić, ten temat nie powinien być tabu, chociażby z tego względu, że świat staje się pogrążony w złu.
  Sam osobiści ni mówię o mojej posłudze, chowam ją w sercu i oddaje Panu na Jego Chwałę.
  Dla mnie egzorcyzm to nie jest sensacja, albo "działanie złego", co wielu ludzi potwierdza w swoich wypowiedziach.
  Kochani egzorcyzm to działanie Boga z Mocą Ducha Świętego! Wstawiennictwo Matki Bożej, Chórów Anielskich na czele z Michałem Archaniołem.
  Często osoby w rozmowie mówią jak doświadczają Boga Żywego, jak Przyszło dosłownie Maryja.
  Powiem Wam tak, dla mnie jest to ogromną Łaską Bożą, że mi prostaczkowi dane jest być przy tym jak Sam Bóg uzdrawia, jak to pogłębia moją wiarę w Boga Żywego - bo on żyje - Jezus Żyje!
  Gdyby ludzie mogli chć skrawek zobaczyć tego co ja widziałem, padali by na kolana wielbiąc Imię Pana, dziękując i błagając.
  Pan Jest Wielki, Miłosierny kocha nas takich jacy jesteśmy i pragnie dobra dla nas.
  Chwała Panu
  Marek z Gdańska w kończącym się Roku Wiary.
  Kocham Was bracia i siostry.
  doceń 3
 • qwertynable
  26.10.2013 21:35
  Marek Kochający Jezusa jest doskonałym przykładem tego jakich spustoszeń w niestabilnej psychice może dokonać cyniczne wykorzystywanie naiwności. A bywa gorzej, znacznie gorzej: wyobraźmy sobie ofiarę "opętania". Zamiast pomocy psychiatrycznej jest wydana na pastwę egzorcysty, cynicznego showmana, pseudookultysty, który nic nie robi sobie z tego że swoją ofiarę (bo to jest już jego ofiara) wpędza w coraz głębszą psychozę. Ci ludzie powinni odpowiadać karnie za swoje przestępstwa tak jak odpowiadałby każdy kto np. pracowałby jako lekarz nie mając do tego uprawnień. Ja wiem jak ogromny to jest biznes, kiedyś czytałem o cwaniaczku który dokonał 15000 egzorcyzmów w USA, za każdy kasując 500 dolarów. Interesy idą tak dobrze że już i jego niepełnoletnie córki dokonują "egzorcyzmów".
  Cała sprawa jest wysoce nieetyczna nie tylko w tym konkretnym przypadku, ale w ogóle. Jednak KRK i jego prasa nie będą się przecież przejmować takimi drobiazgami. Niewolnictwo też potępili jako ostatnia instytucja na świecie.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy