Nowy numer 44/2020 Archiwum

Nowy trener polskich siatkarzy

Francuz Stephane Antiga został nowym trenerem reprezentacji siatkarzy - postanowił zarząd PZPS, który wcześniej odwołał dotychczasowego szkoleniowca kadry Andreę Anastasiego. Antidze będzie pomagał jego rodak Philippe Blain.

37-letni Antiga jest obecnie graczem PGE Skry Bełchatów. W Polsce występuje od 2007 roku. Nie ma doświadczenia trenerskiego. W pracy z kadrą będzie mu pomagał bardziej doświadczony 53-letni Blain, który w latach 2001-2012 prowadził reprezentację Francji, a niedawno został szkoleniowcem klubu Montpellier UC.

Jak poinformował prezes Polskiego Związku Siatkówki Mirosław Przedpełski, Antiga podpisze trzyletni kontrakt, a podstawowym celem jego drużyny jest medal przyszłorocznych mistrzostw świata w Polsce.

Przedpełski dodał, żeby nie traktować Blaina jako asystenta Antigi. "Możemy raczej mówić o trenerskim duecie, ale pierwszym szkoleniowcem będzie Antiga" - powiedział.

Anastasi prowadził biało-czerwonych od lutego 2011 roku. Zastąpił na tym stanowisku Argentyńczyka Daniela Castellaniego, który został zwolniony po nieudanych mistrzostwach świata we Włoszech. Anastasi został zdymisjonowany po serii trzech nieudanych imprez - igrzyskach olimpijskich, Lidze Światowej i rozgrywanych w Polsce i Danii mistrzostwach Europy.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama