Nowy numer 23/2021 Archiwum

Franciszek wręczy Nagrody Ratzingera

W sobotę, 26 października Ojciec Święty wręczy Nagrody Ratzingera. Jej tegorocznymi laureatami są anglikański pastor i egzegeta Richard Burridge oraz edytor dzieł zebranych Josepha Ratzingera, świecki teolog Christian Schaller.

Uroczystość poprzedzi międzynarodowe sympozjum pod hasłem: „Ewangelie: historia i chrystologia, dociekania Josepha Ratzingera”, zorganizowane od 24 października przez watykańską Fundację Ratzingera oraz konferencję Papieskich Uniwersytetów Rzymskich. Pierwsze dwa dni jej prace będą miały miejsce na Uniwersytecie Laterańskim, zaś 26 października w Auli Nowej Synodalnej w Watykanie.

Prof. Burridge wsławił się porównawczą analizą Ewangelii i grecko-rzymskich biografii. Ukazał nierozerwalny związek między Ewangelią i osobą Jezusa Chrystusa. Zajmował się również antropologią biblijną i lekturą symboliczną Pisma Świętego.

Z kolei Christian Schaller jest zastępcą dyrektora Instytutu Benedykta XVI w Ratyzbonie. Wcześniej był na uniwersytecie Ludwiga Maximiliana w Monachium asystentem ks. prof. Gerharda Müllera, obecnego prefekta Kongregacji Nauki Wiary. Został on uhonorowany za zasługi w przygotowaniu Opera Omnia Josepha Ratzingera.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama