GN 43/2020 Archiwum

Solina: wielkie sprzątanie

Nad Jeziorem Solińskim w Bieszczadach w sobotę odbędzie się doroczne sprzątanie brzegów tego sztucznego zbiornika wodnego - poinformował w czwartek prezes Towarzystwa Przyjaciół Polańczyka Adam Radwański.

Będzie to trzecia edycja organizowanej przez towarzystwo akcji. Jezioro i linię brzegową zamierzają sprzątać mieszkańcy okolicznych gmin: Czarnej, Soliny i Ustrzyk Dolnych.

"Niski stan wody i piękna pogoda sprzyjają, by uporządkować to, co pozostało na brzegach jeziora po okresie wakacyjnym. Akcja obejmuje cały teren wokół jeziora" - powiedział Radwański.

Podczas pierwszej edycji akcji zebrano ponad 400 worków śmieci, które odsłoniła woda. W kolejnej akcji było ich już znacznie mniej. Zdaniem Radwańskiego, w tym roku powinno być podobnie, jak przed rokiem. W poprzednich latach brzegi Jeziora Solińskiego sprzątało ok. 200 osób.

Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce, liczy 21 km kw., ma 150 km linii brzegowej, jego głębokość sięga 60 m. Zapora, dzięki której go utworzono, ma 82 m wysokości.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama