Nowy numer 28/2018 Archiwum

Open Doors pisze do UE i ONZ ws. Syrii

Międzynarodowa, ekumeniczna organizacja Open Doors, monitorująca problem prześladowania chrześcijan w świecie rozpoczyna akcję zbierania podpisów pod petycją w obronie syryjskich chrześcijan.

Zebrane podpisy Open Doors  przekaże do krajowych rządów, Unii Europejskiej oraz ONZ.

"Mamy nadzieję, że uda nam się zdobyć tyle podpisów, aby nakłonić polityków do działania. Za pomocą petycji, interesy syryjskich chrześcijan ujrzą światło dzienne. Wielu ludzi usłyszy o ich sytuacji po raz pierwszy. Tylko wtedy, kiedy decydenci zostaną poinformowani, mogą wówczas stać się aktywni. Im więcej ludzi podpisze petycję, tym więcej zainteresowania otrzymają prześladowani z całego świata" - informuje organizacja.

Od 2012 r. Open Doors wspiera projekty miejscowych Kościołów w Damaszku, Homs i Aleppo. W kwietniu organizacja uruchomiła projekt pomocowy „Syria 2013".

"Naszym zadaniem jest zaopatrzenie chrześcijańskich rodzin w najpotrzebniejsze rzeczy do przeżycia. Są to: produkty żywnościowe, pomoc medyczna, zakwaterowanie, ubrania oraz Pismo Święte i chrześcijańska literatura. Pomoc dociera do potrzebujących w sposób bezpośredni. To, czego potrzebują nasi bracia i siostry w Syrii, to także modlitwa" - uwrażliwiają pracownicy Open Doors.

Więcej o projekcie Syria 2013 na stronie organizacji: http://www.opendoors.pl/badz_aktywny/modlitwa/syria_podziekowanie_modlitwa/

Petycja do pobrania na: http://www.opendoors.pl/493796/1838813/petycja_syria

« 1 »

Zobacz także

  • Anna
    02.09.2013 16:01
    Wszystko pięknie, potrzebna akcja, ale jesli jedynym kryterium będzie wyznanie, to jak w rzeczywistosci będzie wyglądać pomoc? Żywność dla chrześcijańskiej rodziny tak, a muzułmańskiemu dziecku nie?
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama