Nowy numer 4/2023 Archiwum

Trzy Żywioły w Bolkowie

Fascynujące relacje z eskapad, warsztaty i pokazy filmowe czekają na uczestników festiwalu "Trzy Żywioły".

Czterdzieści lat górskich wspinaczek, czterokrotne zdobycie Mount Everestu - to skrócony bilans dotychczasowych dokonań Ryszarda Pawłowskiego, znanego taternika, alpinisty i himalaisty. To właśnie on będzie główną gwiazdą 10. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły, odbywającego się od 30 sierpnia do 1 września w Bolkowie. Jednak tematyczna rozpiętość imprezy jest znacznie większa. Dzięki podróżniczym spotkaniom trafimy do Papui, Indii, Japonii, Rosji, zanurzymy się w kipiącym kotle Syrii, Jordanii i Palestyny, odwiedzimy też polskie misje w Ghanie. Jednym słowem - w malowniczej scenerii zamku w sudeckim Bolkowie zmieści się w przyszły weekend cały świat.

Festiwal Trzy Żywioły to jednak nie tylko fascynujące relacje z eskapad. To także warsztaty, z których dowiemy się, jak zorganizować wyprawę rowerową, poznamy tajniki podróżniczej fotografii i nauczymy się dbać o zdrowie w górach. Nie zabraknie pokazów filmów podróżniczych, ogniska z darmowymi kiełbaskami i konkursów z nagrodami. Na maluchów czeka podróżnicze przedszkole. Szczegóły tutaj

« 1 »

Szymon Babuchowski

Kierownik działu „Kultura”

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Przez cztery lata pracował jako nauczyciel języka polskiego, w „Gościu” jest od 2004 roku. Poeta, autor pięciu tomów wierszy. Dwa ostatnie były nominowane do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego, a „Jak daleko” został dodatkowo uhonorowany Orfeuszem Czytelników. Laureat Nagrody Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba, stypendysta Fundacji Grazella im. Anny Siemieńskiej. Tłumaczony na język hiszpański, francuski, serbski, chorwacki, czarnogórski, czeski i słoweński. W latach 2008-2016 prowadził dział poetycki w magazynie „44/ Czterdzieści i Cztery”. Wraz z zespołem Dobre Ludzie nagrał płyty: Łagodne przejście (2015) i Dalej (2019). Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Natalia Niemen i Stanisław Soyka.

Kontakt:
szymon.babuchowski@gosc.pl
Więcej artykułów Szymona Babuchowskiego