Nowy numer 08/2020 Archiwum

Alarm w sprawie człowieka

Watykański sekretarz stanu wysłał specjalne przesłanie na doroczne spotkanie Ruchu Komunii i Wyzwolenia w Rimini.

Władza boi się ludzi będących w dialogu z Bogiem, ponieważ to czyni ich wolnymi i niepodatnymi na wpływy. Watykański sekretarz stanu pisze o tym w imieniu papieża Franciszka do uczestników Mityngu Przyjaźni Narodów, który właśnie rozpoczął się w Rimini nad Adriatykiem. Spotkanie zorganizowane przez założoną przez Sługę Bożego ks. Luigiego Giussaniego wspólnotę Comunione e Liberazione już po raz 34. przebiega pod hasłem „Alarm w sprawie człowieka”.
Kard. Tarcisio Bertone podkreśla, że we współczesnym świecie, gdzie wielu próbuje zawłaszczyć człowieka, musi on na nowo wrócić do Chrystusa i od Niego uczyć się prawdy o sobie samym i świecie, a także z Nim wychodzić na spotkanie innych ludzi. Jest to logika sprzeczna z tą, której chce świat.

„Władza gospodarcza, polityczna i medialna potrzebuje człowieka do tego, by uwiecznić i nadymać samą siebie. Stąd często próbuje manipulować masami, ukierunkowywać pragnienia i zniszczyć to, co człowiek posiada najbardziej drogocennego: relację z Bogiem” – pisze watykański sekretarz stanu, zachęcając wierzących do hojnego dzielenia się największym skarbem, jaki posiadają, czyli do głoszenia Chrystusa.


 

« 1 »

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama