Nowy numer 17/2024 Archiwum

Medal Małachowskiego

Dyskobol Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) powtórzył w Moskwie osiągnięcie z 2009 roku z Berlina i wynikiem 68,36 m zdobył srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw świata. O 75 cm wyprzedził go, tak jak cztery lata temu, Niemiec Robert Harting.

Na szóstej pozycji uplasował się Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki) - 64,32.

Po czterech dniach zawodów na stadionie Łużniki Polska ma dwa medale. W poniedziałek złoty w rzucie młotem wywalczył Paweł Fajdek (KS Agros Zamość).

O godz. 19.10 w finale 800 metrów pobiegnie Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz).