Nowy numer 48/2020 Archiwum

18 zabitych w wypadku autobusu

W Moskwie autobus po zderzeniu z ciężarówką złamał się na dwie części.

Osiemnastu zabitych i 25 rannych, to najnowszy bilans sobotniego zderzenia ciężarówki z autobusem w Moskwie - poinformował przedstawiciel ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych. Wypadek najprawdopodobniej spowodował kierowca ciężarówki.

Wśród ofiar śmiertelnych jest jedno dziecko, wśród rannych - dwoje. Stan kilkunastu rannych jest ciężki. Na miejsce wypadku wysłano cztery śmigłowce z ekipami medycznymi i 30 karetek pogotowia. Po południu akcja ratownicza została zakończona.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że to kierowca ciężarówki ponosi winę za wypadek. Jadąca z dużą prędkością ciężarówka załadowana tłuczniem uderzyła w bok autobusu, którym jechało około 60 osób (a nie 41, jak wcześniej informowano). Autobus został rozerwany na dwie części, z których jedna została przysypana tłuczniem - informuje ITAR-TASS.

Nie potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, że sprawca wypadku zginął. Według najnowszych doniesień został ranny i przewieziono go do szpitala. Władze Moskwy poinformowały, że jest to 46-letni obywatel Armenii, którego sześciokrotnie karano w przeszłości na naruszenie zasad ruchu drogowego.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama