Nowy numer 48/2020 Archiwum

Osaczeni przez tygrysy

Indonezyjscy ratownicy ewakuowali w poniedziałek pięciu mężczyzn, którzy przez pięć dni siedzieli na drzewach z obawy przed otaczającymi ich tygrysami sumatrzańskimi w parku narodowym na zachodzie kraju.

Mężczyźni uczestniczyli w wielodniowych poszukiwaniach rzadkiego drewna służącego do produkcji kadzideł i perfum. Aby zdobyć żywność zastawiali pułapki na jelenie i w jedną z nich przypadkiem złapał się mały tygrys.

Na odsiecz młodemu ruszyło kilka innych tygrysów, które zaatakowały poszukiwaczy. Mężczyznom udało się wdrapać na drzewa. Niestety pod jednym z nich złamała się gałąź i poszukiwacz został rozszarpany przez drapieżniki.

Ratownicy przybyli na pomoc poszukiwaczom po alarmie wszczętym przez miejscową ludność, która dowiedziała się o całej sytuacji z SMS-ów wysyłanych przez uwięzionych mężczyzn. Ekipa ratunkowa, która składała się z żołnierzy, policjantów i ekologów, potrzebowała aż trzech dni na pokonanie trudnego terenu na wyspie Sumatra i oswobodzenie uwięzionych. Obawiano się, że osłabieni z braku jedzenia mężczyźni, pijący jedynie wodę deszczową, mogą długo nie utrzymać się na drzewach.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama