Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przesądni Brytyjczycy

2013 pensów „na szczęście” dla rówieśników królewskiego potomka.

Już za parę dni w Anglii urodzi się trzeci w kolejce pretendent do tronu królewskiego. W oczekiwaniu jednak na potomka pary książęcej Williama i Kate towarzyszą niepokojące pogańskie wierzenia.

Srebrne pensy „na szczęście” z herbem Anglii otrzymają w prezencie brytyjskie dzieci, ale tylko te które urodzą się tego samego dnia, co potomek księcia Williama i księżnej Kate. Rodzina królewska chce w ten sposób podzielić się ważnym wydarzeniem w jej życiu z innymi rodzicami z całego kraju. Dziewczynki otrzymają pensy w różowych sakiewkach, a chłopcy w niebieskich. Rodzice, którzy chcą się ubiegać się o srebrną monetę dla swoich nowonarodzonych pociech, będą musieli zarejestrować się na stronie Królewskiej Mennicy za pośrednictwem Facebooka i przesłać zeskanowany odpis aktu urodzenia (zgodny z datą urodzenia dziecka pary książęcej) w ciągu 60 dni.

„Brytyjczycy wierzą, że znak krzyża wykonany srebrnym przedmiotem na wewnętrznej części dłoni lub podarunek w postaci srebrnego pensa przynosi noworodkowi szczęście i zdrowie”- informuje PAP.

Ciekawe, co się stanie, gdy „szczęśliwe pensy” zawiodą? Polowanie na czarownice? A może na wilkołaki, skoro o srebro chodzi?

Rodzina królewska niech lepiej na siebie uważa.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama