Nowy numer 48/2020 Archiwum

Młoda prawica mówi NIE

Powstała specjalna księga „zasług” generała Wojciecha Jaruzelskiego. Prezentacja pod Sejmem.

Dzięki inicjatywie stowarzyszenia Młodzi dla Polski członkowie kilku organizacji patriotycznych (stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej, Fundacja Sapere Aude, Stowarzyszenie KoLiber) przygotowali i przeprowadzili akcję sprzeciwu wobec świętowanie 90. urodzin Wojciecha Jaruzelskiego. Publiczne obchody urodzin połączone były z prezentacją księgi zasług generała, której autorami są politycy i historycy ze środowiskiem lewicy.

Protest prawicowych studentów ma na celu zwrócenie uwagi na proces zakłamywanie prawdy na temat działalności generała, jak również historii komunizmu i komunistycznych zbrodni.

Realizatorzy przygotowali wspólnie księgę prawdziwych „zasług” generała, która przedstawia najważniejsze fakty z jego działalności na początku jego kariery w Ludowym Wojsku Polskim i PZPR. Wśród osób, które objęły patronat nad publikacją, są wybitni historycy m.in. prof. Andrzej Nowak, prof. Marek Chodakiewicz, prof. Jan Żaryn czy dr Piotr Gontarczyk. Szatą graficzną zajął się serwis „Red is Bad”.

W ciągu kolejnych tygodni zostaną przygotowane kolejne karty pamiątkowe, które przekrojowo obrazować będą biografię Jaruzelskiego. Sebastian Kaleta (Prezes Stowarzyszenia Młodzi dla Polski) w rozmowie z rp.pl podkreśla, że „każda inicjatywa zmierzająca do manipulowania historią musi zyskać odpowiedź potwierdzoną w faktach historycznych”. Podkreśla również, że właśnie taki charakter ma ich księga. Organizatorzy wierzą, że dzięki niej ludzie, którzy do tej pory nie czytali życiorysu generała, nie dadzą się złapać na propagandowe zabiegi SLD.

„Finałem akcji będzie konferencja prasowa, która odbędzie się 5 lipca 2013 r. w Sejmie. Wezmą w niej udział przedstawiciele wszystkich organizacji zaangażowanych w powstawanie księgi. Główną częścią spotkania będzie prezentacja publikacji, która zostanie przekazana członkom Sojuszu Lewicy Demokratycznej” - czytamy w „Rzeczpospolitej”.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama